.

.

3pcs Бакарна Фолија Лента со Двострано Проводници Лепило,Бакар селотејп за Гитара & EMI Оклопна, Заземјување, Лемење,Електрични Поправки, DIY Занает (0.23 инчен X 65FT)

3pcs Бакарна Фолија Лента со Двострано Проводници Лепило,Бакар селотејп за Гитара & EMI Оклопна, Заземјување,

мислење на клиентот:

DEN 1615.20
Достапност
Во достапна форма

【Двојно Страна Проводници за Бакар Лента】двострано проводници лепило значи дека двете страни на лента, ќе бидете полни со енергија, и струја ќе тече низ двете страни и лепило.Не грижете се за селотејп ќе ја намали ефективноста помеѓу компонентите.Без разлика дали тоа е лемење, заземјување или ситни поправки, бакар фолија лента може да се Добие работа. 【EMI Оклопна Бакарна Фолија Лента】Бакарна фолија лента може да се користи како ЕМИ оклопна лента.Ако сакате да ја заштитите вашата мала електронска опрема од електромагнетни пречки, нашите високо проводници лента е брзо и лесно решение. 【DIY Занает】супер-лепливи бакарна фолија лента е идеална големина за правење хартија кола.Можете да донесе малку боја и текстура на куќата со себе.Тоа е лесен и забавен начин да ги запознае децата за електроника и ги учат децата на некои Основни електрични знаење и коло работа. 【Совршен за Обоено Стакло Одлуки】Тоа е одличен заварување површина при донесување на обоено стакло парчиња.На двострано проводници лепило може да се искривени, свиткани, и лесно може да се растргнат освен без напор за време на употреба. 【Пакет се Вклучени】3 двојно-спроведување на бакарна фолија ленти се пакуваат во транспарентна пакување кеси.Двострано проводници лепило може да се користи за електрични поправка, заварување, заземјување, и обоено стакло.Ве молиме да бидете внимателни кога го користите.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите