.

.

BSTFLEX Топлина Shield 1.5 x 15' Roll Лента со PSA Ултра-Лесни Само-Лепило Топлина Отпорни на Топлина Рефлексивни Термички Лента Лепило Поддржан Топлинска Бариера

BSTFLEX Топлина Shield 1.5 x 15' Roll Лента со PSA Ултра-Лесни Само-Лепило Топлина Отпорни на Топлина Рефлексивни

мислење на клиентот:

DEN 2359.20
Достапност
Во достапна форма

[Материјал] : Употреба со fiberglass и високо conformable материјал што има притисок чувствителни лепило (PSA) поддршка, прави апликација за брзо и лесно со долго-траен печат. [Производ перформанси] : Ефикасно Топлина Рефлексивни - да се Одржи и да екран исклучување директна топлина на 400 степени Целзиусови и сончева топлина до 2000 степени Целзиусови.Способен за намалување до 90 процент на сончева топлина. [Практична за користење] : Оваа лента е совршено решение за сончева топлина заштита за кабли, жици, гориво линии, црева и топлинска бариера закрпи во вентилација или други апликации.Лепило ќе изгори надвор под континуиран греење.Ние препорачуваме рачно поврзување со црево стеги или нерѓосувачки челик врски за долгорочна употреба. [Начини да се користи] : Оваа топлина-рефлективен лента е наменета да се користи како тешки-должност термо слој за фиксна површини.Пред употреба, проверете дали површината е чист и слободен од остатоци.Ги собереш на задната страна на лента, притиснете го на површината и може да почнете.За површини кои се поместуваат, извртени, или vibrated, ќе треба дополнителни прирачник за сврзување. [Она што ќе добиете] : 1 x Алуминиум-обложено топлинска изолација бариера, рефлексивни кул изолација ленти, силна само-лепило запечатување 1.5" x 15' roll.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе бидеме среќни да ви овозможи со најдобра услуга.Клучни Карактеристики : Изработени од ткаени стаклени влакна отпорни на топлина matting One мили aluminized материјали што го прави ултра-бестежин додека обезбедување на долгорочна seal The силно лепило назад композитни прави апликација за брзо и лесно со долга-трајни seal Application : Ова изолациони кул лента е погоден за примена на кабли, црева, жици, гориво линии, и други површини.Тоа исто така може да се користи за да се заврши wirings, печат воздух кутии, покривање на шевовите, и да се обезбеди панели.BSTFLEX издувните топлина заврши е само-лепило и изолациони ленти се тркалаат.Тоа може да се одржи и да го исклучите екранот директна топлина на 400 степени Целзиусови и сончева топлина до 2000 степени Целзиусови.Овој едноставен но ефективен начин за намалување на топлина, кој бега од издувниот систем.Користење на издувните заврши, може да се зголеми ефикасноста на вашиот мотор.Алуминиум Обложени Завиткајте го прави повеќе сила и издржливост од други топлина обвива.Помага да се намали под хаубата температури од страна на речиси половина, како и подобрување на моќ и заштита на другите компоненти на моторот.Забелешка : имајте на површината се чисти пред да ги користите лента ,каде што имаше маснотии / масло итн ќе може да го држи.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите