.

.

Т Р У LDPE Тешки-Должност Стакленички Полиетилен Поправка Weatherseal Филмска Лента. Долгорочни UV Изложеност Идеален за Запечатување и Seaming. (Јасна, 2 X 36 Метри)

Т Р У LDPE Тешки-Должност Стакленички Полиетилен Поправка Weatherseal Филмска Лента. Долгорочни UV Изложеност

мислење на клиентот:

DEN 371.76
Достапност
Во достапна форма

СО НИСКА ГУСТИНА ПОЛИЕТИЛЕН ФИЛМСКИ ЛЕНТИ.Добро Гребнатинки, Хемиски, Солза И Ув Отпор.ОБЕЗБЕДУВА ВИСОКА АДХЕЗИЈА И КОХЕЗИЈА Која Доведува до Постојана Врска Со Речиси Без Работ Искрвари Надвор.Одлична Долгорочно Стареење Стабилност Без Yellowing.Нема Да Попуштат Или Браздата На Ниски Температури.ИДЕАЛЕН ЗА ПОЛИЕТИЛЕН со СПОЈУВАЊЕ; Општа Намена Запечатување, Спирала Обвивката.Погодни За Употреба Во Нуклеарната И Други Осетливи Околини.ВИСОКО CONFORMABLE И се ПРИДРЖУВА До Повеќето Површини.Работи И Во Повеќето Апликации, Каде Ниски До Умерени Сраснување Е Потребно.ПОДДРШКА Е СТАБИЛИЗИРАНА СО АДИТИВИ ДА се СПРОТИВСТАВИ на Ефектите На Ув Експо - Секако.Не Остава Остатоци По Отстранување На Повеќето Површини.Боја : Бриши | Големина : 2" X 36 Метри.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите