.

.

Atomos Нинџа V 5 екран осетлив на допир Снимање Монитор + SanDisk 32GB Екстремни ПРО UHS-I SDHC Мемориска Картичка (V30)

Atomos Нинџа V 5 екран осетлив на допир Снимање Монитор + SanDisk 32GB Екстремни ПРО UHS-I SDHC Мемориска Картичка

мислење на клиентот:

DEN 15605.52
Достапност
Во достапна форма

ЗВУЧИ КАКО ДОБРА КАКО ТОА ИЗГЛЕДА : Како и сите Atomos Монитор-рекордери, Нинџа V овозможува аудио текст директно од вашиот камера.Изберете од дигитален извор преку HDMI, или аналоген влез преку стерео 3,5 мм линија/микрофон приклучок, во зависност од вашиот микрофон setup.ATOMOS НИНЏА V : Снимање до 4 K 10-малку HDR видео директно од камерата не е сензор преку HDMI 2.0. Екранот е светла, трајни, и придава лесно да gimbals, па целото снимање единица останува во светлината и преносни.СЕКОЈ АЛАТКА ВИ ТРЕБА НА ВАС FINGERTIP : One-touch работата ви дава пристап до комплетен пакет на експозицијата и фокусот tools.Добиете сопствени 3 D LUTs, лажни профили на боја, прилагодлив фокус ѕирка и подвижен 1 : 1 и 2 : 1 пиксели зголемување.Покрај тоа, RGB парада и vectorscopes обезбеди совршена бои на вашиот калибриран монитор.ДОБИ ШУТ.СЕГА НЕКА НИНЏА V НАПРАВИ ТОА ПОДОБРО : Нинџа V, има една важна мисија – да им помогнам на можностите на вашиот камера надвор од нејзините граници.Нинџа V презема сите вашата креативност и да ги носи на живот во видеото ќе го фати, без оглед на тоа дали сте снимање cinematic продукции, или vlogs за вашиот социјалните медиуми, канал. 32 GB МЕМОРИСКА КАРТИЧКА : Продавница до 32 GB additonal меморија на вашиот уред со SD картичка, тоа е се вклучени во овој комплет.Може да се одлучи да се задржи во hardcase предвидено, секогаш кога вашиот си не го користите.На Atomos Нинџа V 5" 4 K HDMI Снимање Монитор е 5" on-камерата ги следи/снимач дека евиденција и да игра назад DCI 4 K, UHD 4 K, и HD видео од наменски изградени мини-SSDs.Ажурирање поради надвор од падот на 2020 ќе додадете способност да рекорд на Apple Pro Res Суровини до DCI 4 K24 или UHD 4 K30 директно од сензорот на одберете апарати како Сигма fp.Има 10-малку FRC IPS екран со светлината на 1000 cd/m2, што го прави погоден за употреба во двете надворешни и внатрешни услови.На Atom HDR дисплеј технологија ви овозможува точно да се следат најавите гама снимки, без да го видите станот, се мијат-гледа слики или да користите LUT за да се компресира на динамички опсег и боја простор.Мониторот ги поддржува популарна дневник формати од Sony, на Canon, Panasonic, ARRI, ЦРВЕНО, и JVC камери.На само прилагодувања влијае на гледање, со снимениот видео останатите непроменета.Дизајниран со интерфејс кој се разликува малку од пред единици, Нинџа V е HDR функции се пристапи преку ПОН копчиња и нејзините Pro Res опции се избрани преку стрелките на единица горниот лев агол.Нинџа V може да снима и Atom X SSDmini или стандард за 2.5" SSD дискови, фитинг до 150 минути на 4 K видео на 1 TB диск.Посебно достапни Atom X Ethernet/NDI и СИНХРОНИЗАЦИЈА на Проширување Модули ви овозможи да се излез на видео во живо преку IP или додадете безжични timecode за multicamera пука соодветно.Оваа High-Speed HDMI Кабел со Ethernet од Hosa Технологија е 10' кабелот кој е сертифициран за поддршка за HD сигнали до 1080p и пошироко.Тоа може да се достави видео сигнали од smart Телевизори, конзоли за видео игри, и други HD видео извори.Комплет Вклучува : Atomos Нинџа V 5" екран осетлив на допир Снимање Monitor San Disk 32 GB Екстремни ПРО UHS-I SDXC Мемориски Card Bower Мемориската Картичка Hardcase Hosa HDMA-410 High Speed HDMI Кабел со Ethernet, 10 стапки.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите