.

.

Буквално 16GB Премиум SDHC Мемориска Картичка, UHS-I V10 U1 Класа 10, сина

Буквално 16GB Премиум SDHC Мемориска Картичка, UHS-I V10 U1 Класа 10, сина

мислење на клиентот:

DEN 285.36
Достапност
Во достапна форма

V10 видео брзина на класа - поддржува Full HD (1080p) со снимање.UHS-I Интерфејс, U1 брзина оценет.До 80 MB/s прочитајте брзина.Отпорен на вода, шок доказ и температура доказ.Буквално е лидер во складирање на податоци технологија од 1969 година, како и гаранции овој производ со ограничен доживотна гаранција и техничка поддршка.Премиум SDHC Картичка нуди оптимални перформанси за вашиот SDHC дигиталната камера или други SDHC слот-опремени уред.Картичка карактеристики на индустријата највисоки перформанси оценка (Брзина на Класа 6 оценет), и минимум на пишување брзина на (60 X) 9 MB во секунда и да прочитате брзина на (133 X) 20 MB во секунда.SDHC картичка испорачува супериорен видео фотографирање/репродукција карактеристики и брзо слика испратите/downloads до/од вашиот КОМПЈУТЕР.Картичка бара SDHC домаќин уред.Напишете Заштита Switch спречува случајно бришењето на податоци.SDHC картичка е целосно во согласност со сите применливи SDHC стандарди.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите