.

.

Вртежен момент Шрафцигер, Дигитални вртежен момент Клуч, 1 КОМПЈУТЕР Дигитални Torsion Возачот Прилагодливи Шрафцигер ZNS-4 Електронски Dynamometer Клучеви

Вртежен момент Шрафцигер, Дигитални вртежен момент Клуч, 1 КОМПЈУТЕР Дигитални Torsion Возачот Прилагодливи

мислење на клиентот:

DEN 2853.36
Достапност
Во достапна форма

【Делокруг на примена】вртежен момент шрафцигер точно може да се контрола на вртежен момент, кој е широко се користат во демонтажа и монтажа на завртки во производство и одржување на електронски производи. 【Магнетни Дизајн】дигиталниот вртежен момент шрафцигер користи магнетно интерфејс за plug and play, брзо и лесно да се одговори на различните потреби на работа. 【Лесен за употреба】дигиталниот вртежен момент клуч има четири единици на складирање на податоци, лесен за употреба, може да се задоволат вашата работа бара. 【Лесно да се носат】дигиталниот torsion шрафцигер има мали димензии, лесна за носење и чување, лесен за употреба и со добри перформанси. 【Обезбедување на квалитет】На gunsmithing tools е 100% сосема нов и висок квалитет.Ние ќе строго контрола на секој процес на производство.и, исто така, ќе се спроведе прецизен инспекции пред да замине на фабрика да се обезбеди квалитетот.Ве молиме да бидат сигурни да го користите.Функција : 1.Вртежен момент шрафцигер точно може да се контрола на вртежен момент, кој е широко се користат во демонтажа и монтажа на завртки во производство и одржување на електронски products2.Дигиталниот вртежен момент шрафцигер користи магнетно интерфејс за plug and play, брзо и лесно да се одговори на различните потреби на work3.Дигиталниот вртежен момент клуч има четири единици на складирање на податоци, лесен за употреба, може да се задоволат вашата работа demands4.Дигиталниот torsion шрафцигер има мали димензии, лесна за носење и чување, лесен за употреба и со добра performance5.На gunsmithing tools е 100% сосема нов и висок квалитет.Ние ќе строго контрола на секој процес на производство.и, исто така, ќе се спроведе прецизен инспекции пред да замине на фабрика да се обезбеди квалитетот.Ве молиме да бидат сигурни да го користите Спецификација : Предмет Тип : Дигитални Torsion Driver Battery : 2 AAA батерии (превезува без батерии)работна Околина : Температура 0-40 ℃Складирање на животната Средина : -10-60 ℃Модел : ZNS-4 Range : 0.4-4 N.m Division Вредност : 0.001 N. m Accuracy : ± 2%На Номинална Големина на Внатрешниот Шест Партии : Прибл. 6.35 mm / 0.25 in Package Листа : 1 x Битови Сет (10 Парчиња) 1 x Digital Torsion Возачот 1 x Мал Крст Шрафцигер .

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите