.

.

Aexit 1А 1000V Диоди FR107 axia-l Чело Rectifier Schottky Диоди Schottky Диоди 40 Компјутери

Aexit 1А 1000V Диоди FR107 axia-l Чело Rectifier Schottky Диоди Schottky Диоди 40 Компјутери

мислење на клиентот:

DEN 645.60
Достапност
Во достапна форма

Име на производ : Schottky Диоди;Модел : FR107. Струја : 1А;Обратна Напон : 1000 V.Доведе Дијаметар : 0.25 mm/0.01";Тело Димензија : 2.5 x 5mm/0.1" x 0.2"(D*L).Вкупна Должина : 49mm / 1.93";Боја : Црна.Тежина : 6g;Пакет Содржина : 40 Pcs x Schottky Диоди.Опис : Карактеристики на високи пренапони моменталниот капацитет, FR107 Модел,Висока Фреквенција, axia_l на Чело тип.Брзо обновување rectifier, висока сигурност и ниска истекување.За употреба во ниска vlotage, високо фреквентни инвертори, слободни wheeling, и поларитетот заштита applications Service : 1 година бесплатен замена на неисправни единици и 30 дена безусловна се врати и враќање; пријателска поддршка на корисниците во рок од 24 часа.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите