.

.

Honyaki Aoniko(Вода Изгасне) Јапонски Готвач е Fugu-sashimi Нож 330mm Од TTKing

Honyaki Aoniko(Вода Изгасне) Јапонски Готвач е Fugu-sashimi Нож 330mm Од TTKing

мислење на клиентот:

DEN 189.60
Достапност
Во достапна форма

Нож Тип : Fugu-Sashimi Нож.Челик Тип : Yasuki сино-2 челик.Сечилото Тип : Еден остро Нож.Ова е исто така причина зошто повеќето луѓе доверба Јапонски ножеви.Рака мие со топла вода и сува крпа.Зад ножеви дојде 600-година на нож изработка на историјата од страна на квалификувани занаетчии во Sakai, Осака Префектурата, во Јапонија.Од тогаш, одлично изработка и технологија создаде овие ножеви остануваат непроменети.Ова е исто така причина зошто повеќето луѓе доверба Јапонски ножеви.Ова е највисок степен на Јапонски нож следново во пресрет на Јапонските мечеви, кој огледало заврши и абонос дрво како и octagonal се справи.Не обидувајте се да се намали, хит или исецка замрзнати производи или коски.Сечилото може да чип или да се прекине.Рака мие со топла вода и сува крпа.Користете острат камен за одржување на острината на ножот.Целокупната Димензии : Должина : 330mm.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите