.

.

YOUSUNLONG Santoku Нож 7 (180mm) Кујнски Нож Готвач Нож-Јапонски HRC Супер Челик AUS8 Челик - Leadwood Рачка

YOUSUNLONG Santoku Нож 7 (180mm) Кујнски Нож Готвач Нож-Јапонски HRC Супер Челик AUS8 Челик - Leadwood Рачка

мислење на клиентот:

DEN 859.20
Достапност
Во достапна форма

YOUSUNLONG започна со најновите црното блејд серија, која е изработен од титаниум нитрид не-рефлективен слој.Тоа е деликатна се судрат "чекан шема" фалсификувани од страна на рака, за да се подобри не-стап ефект.Уникатен дизајн на мистериозни и high-end црна серија готвач ножеви носи уникатна свежина на професионални готвачи.Јапонски AUS8 челични ножеви имаат висока отпорност на корозија, може да се прошири нивната услуга живот, и да не се погодени од температурни разлики.За да подобро се задржи тоа, се мијат со неутрален детергент по допирање сол или киселина храна, а потоа избришете ги со вода со сува крпа пред чување.Природно дрво абонос се справи може да се зголеми готвач е љубов за овој нож, кој е удобно и еколошки пријателски, и не е лесно да се brurst.Во исто време, со цел да се спречи секундарната контакт со храната, абонос цилиндрични се справи можат да бидат поставени нормално на маса, што е најдобар избор за готвачи.Ултра-остри AUS8 Јапонски супер челик сечење core има цврстина на 58 и има одлични перформанси и висока острина, способни за сечење на секое месо, риба, зеленчук и овошје.За да се обезбеди најдобар подарок за избор на професионални готвачи и кулинарски ентузијасти, премиум пакување кутија покажува висок квалитет и статус на производ.Најдобар подарок за родителот ден, Божиќ, свадба и роденден.Јапонски Santoku Нож 7 Инчи.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите