.

.

Hasense Супа Чаши за Кујна, 40 Мл Житни Сад во Собата на 4, Морнарица Служат Садот за Салата Тестенини Супа Пуканки, машина за миење Садови & Микробранова Безбедно

Hasense Супа Чаши за Кујна, 40 Мл Житни Сад во Собата на 4, Морнарица Служат Садот за Салата Тестенини Супа

мислење на клиентот:

DEN 1031.76
Достапност
Во достапна форма

????Уживајте во вашиот храна : 40 унци капацитет можат да ги задоволат сите ваши потреби за различни типови на храна.На длабоки и големи дизајн е доволно голем да се одржи супа, житарки, овес, салата, овошје, ориз и тестенини без јавните. ????Професионални Порцелан, без да се Доведе : за Разлика од пластика, нашите морнарица супа сад се направени од издржлив керамички, пукаше во висока температура, и стаклен површината нема да исчезнат за долго време.Тоа не содржи какви било штетни материи од кадмиум или олово, и е безбеден за долготрајна употреба. ????Уникатен дизајн : за Разлика од сите бели чинии, на морето, сини pinstripe е пријатен и разгореа работ дизајн е убава и практична.Овие чинии се совршени за семејни вечери, храна за складирање, излети, партии, и празник подароци. ????Пластовидно : 4-парче сет на житни чинии се високо пластовидно.Тие може да се смести удобно во кабинетот без преземањето премногу простор во вашата кујна. ????Микробранова, машина за миење на садови и фурна безбедно : Оваа супа сад е многу здрав за микробранова печка или печка.На глазура на сад за мешање е мазна и анти-леплива и отпорно на гребење.Може да се стави во машина за миење на садови за чистење или користете сапун за Миење на нив од страна на рака, со вода.Капацитет : 40 унци, 7.1 инчи.Количина : сет од 4. Големина : 7.1 x 3,7 инчи.Боја : Морнарица.Материјал : Порцелански Житни Сад.Процес : Мат Глазура.Сега!Погледнете овде!. ■Ако ви се восхитувам на издржување на чаши, чинии супа, салата чинии, житни чаши и тестенини чинии, ова е добар избор. ■Единствен хоризонтални линии имаат чувство за дизајн.Секоја линија е исклучителна и мазна.Морнарско сина изглед изгледа таписерии и прекрасна.Под-глазура изработка, 40oz форма, проширува разгореа дизајн, така што вашата храна ќе не overflow!. ■Под-глазура отпуштање процес, insulates на храна од контакт со боја, и не decolorize. ■Олово-слободни и кадмиум-бесплатно, без штетни материи, многу здрава. ■Микробранова, машина за миење садови, рерна и се многу безбедни.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите