.

.

Solderless Слушалки Терминал до 3.5 мм Аудио Кабел Solderless Женската Глава Конвертор Конектор за Продолжување

Solderless Слушалки Терминал до 3.5 мм Аудио Кабел Solderless Женската Глава Конвертор Конектор за Продолжување

мислење на клиентот:

DEN 191.76
Достапност
Во достапна форма

Зелената терминал женски поврзува една жица со отворен кабелски глави за да вашиот 3,5 мм џек, Завртка / solderless тип.На solderless 3,5 mm приклучок за слушалки кабелот е надворешен аудио кабел може да биде поврзан за да се пренесува и да се прошири на аудио сигнал.Злато позлатен 3.5 mm конектор за максимална сигнал за пренос издржливост.Терминал блок 3 Пол 3,5 мм женски кабли се користат за микрофон, слушалка, аудио видео AV PC инженеринг тестирање, автомобил говорникот модификација.Еден Pin на завртка приклучок за USB заштитен капак на solderless женски 3 pin 3.5 mm 2-канален терминал конектори за кабелот.На 3,5 mm приклучок за слушалки терминал кабелот е поудобно, својата заварување слободни, користете заробени или цврсто јадро жица и мала завртка возачот да креирате сопствени жици, лесно да се прикачи.Пакет : 1x 3 Пол 3,5 мм 1/8 инчи женски Аудио приклучок Женски Продолжување Кабел.Имајте на ум, аудио кабел compatitive со strandard 3,5 мм 1/8 инчи интерфејс за аудио и видео опрема, со 3.5 порта.Спецификацијата 1, Точка : Отворена жица solderless 3.5 mm Аудио Кабел 2, Конектор A : Стерео 3,5 мм TRS џек Женски ( 1/8") 3, Конектор B : 3 Pin Завртка Терминал Блок џек 4, Канал : две-канал стерео 5, Жици : Solderless, Терминал Завртки за Фиксно 6, Функција : Надворешен аудио кабел може да биде поврзан за да се пренесува и да се прошири на аудио сигнал 7, Применливи опрема : 3.5 mm Аудио интерфејс за аудио и видео уреди со 3.5 порта 8, должина на Кабел : околу 30cm Злато Позлатен 3.5 mm Конектор Злато позлатен материјал 3,5 мм женски адаптер за 3,5 мм две-канален аудио адаптер кабел, Анти-мешање, ниска сигнал на косата.Пакет 1x 3 Пол 3,5 мм 1/8 инчи женски Аудио приклучок Женски Продолжување Кабел.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите