.

.

TRENDnet Gigabit Мулти-WAN VPN Бизнис Рутер, TWG-431BR, 5 x Gigabit Портови, 1 x Конзола Порта, QoS, Интер-VLAN Рутирање, Динамичко Рутирање, Load-Балансирање, Висока Достапност, Онлајн Надградб

TRENDnet Gigabit Мулти-WAN VPN Бизнис Рутер, TWG-431BR, 5 x Gigabit Портови, 1 x Конзола Порта, QoS, Интер-VLAN

мислење на клиентот:

DEN 3359.76
Достапност
Во достапна форма

ИНТЕРФЕЈС : 5 x Gigabit пристаништа (Начини : 4 WAN пристаништа/1 LAN порта или 1 WAN портот/4 LAN порти), 1 x USB 3.0 порт,1 x RJ-45 конзола порта.GIGABIT МУЛТИ WAN : рутер поддржува до четири одделни WAN интернет конекции за да ефикасно да се вчита-биланс на сообраќај од страна на дистрибуција на мрежен сообраќај на најдобрите достапни линк.ВИСОКА ДОСТАПНОСТ на МРЕЖАТА : Група повеќе TWG-431 BR рутери заедно за да се создаде висока достапност мрежа со рутер вишок за да се минимизира престој.VPN РУТЕР : На VPN рутер создава шифрирана VPN тунелот за пристап до локална мрежа ресурси со користење IPSec, PPTP, L2 TP w/ IPsec, и SSL VPN протоколи.СОДРЖИНА ФИЛТРИРАЊЕ : Управување со екран на време, филтрирање на содржини, песна веб користите и историјата на пребарување, како и уредот ниво контроли и повеќе.Напредно филтрирање веб-содржини услуга напојува со Рутер Граници.УПРАВУВАЊЕ со : Поддржува web пребарувач (HTTP, HTTPS), CLI, SSH и Телнет управување.TRENDnet ЗАШТИТА : 3 Година TRENDnet Производителот.TRENDnet е Gigabit Мулти-WAN VPN Бизнис Рутер, модел TWG-431 BR, карактеристики интернет WAN load balancing, мрежа пропадне-безбеден бекап, и шифрирана Виртуелна Приватна Мрежа (VPN) за пристап за оддалечени корисници.Подобрување на врв-мрежа-вчитување на ефикасноста и да ја елиминира мрежа престој со користење на VPN рутер повеќе WAN пристаништа.Мазна мрежа товарење, се минимизира мрежа престој, и им овозможи на вработените пристап до вашата мрежа од Интернет—сите со еден рутер.VPN рутер функции напредно управување, висока достапност, Qo S, VLAN, VPN, и други способности за да се обезбедат оптимални перформанси, скалабилност, и заштита на вашата мрежа.Напредни SPI, NAT и SNAT штити од Интернет напади.На TWG-431 BR доаѓа целосно интегрирана со Рутер Граници' сеопфатна веб менаџмент систем, со цел да им даде на корисниците поголема контрола врз активноста на нивната мрежа.Управување со екран на време, филтрирање на содржини, песна веб користите и историјата на пребарување, како и уредот ниво контроли и повеќе.Рутер Граници' софтверот е исто така достапна и за мобилни уреди, обезбедување на подобро управување на вашиот поврзан на мрежата.Најновата надградба за софтверот додава поддршка за DPI и тест за брзина.DPI анализира податоци за сообраќај и дава подетални информации за специфични уреди или корисници, како што се пропусен опсег на употреба, содржината се симне или да се гледа, апликации кои се користи, и повеќе.Ова им овозможува на двете ТОА администраторите на работа и родители во домот за подобро следење и управување со мрежниот сообраќај.Удобно да се кандидира тестови за брзина од далечина помеѓу вашиот TRENDnet рутер и интернет провајдер да се провери вашиот Интернет брзините за конекција за поврзување или опсег на прашања.Мулти-WANConnect до четири одделни WAN интернет конекции за да ефикасно да се вчита-биланс на сообраќај од страна на дистрибуција на мрежен сообраќај на најдобрите достапни линк.VPN Router The VPN рутер создава шифрирана VPN тунелот за пристап до локална мрежа ресурси со користење IPSec, PPTP, L2 TP w/ IPsec, и SSL VPN протоколи.Висок Availability Group повеќе TWG-431 BR рутери заедно за да се создаде висока достапност мрежа со рутер вишок за да се минимизира престој.ПАКЕТ СОДРЖИНА• TWG-431 BR• Брзо Упатство за Инсталација• RJ-45 до RS-232 конзола кабел (1.5 м / 5 ft.)• Адаптер (12 V DC, 1 A)• Rackmount комплет.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите