.

.

Swingline Хартија Ножици, Гилотина Хартија Машина, 15 Сечење Должина, 15 Лист Капацитет, ClassicCut Про (9115)

Swingline Хартија Ножици, Гилотина Хартија Машина, 15 Сечење Должина, 15 Лист Капацитет, ClassicCut Про (9115)

мислење на клиентот:

DEN 2231.76
Достапност
Во достапна форма

Ограничен 1 година гаранција.ТРАЈНИ ИЗГРАДБА – Classic Cut тример е изграден за издржливост, со само-острат гилотина нож, здрав дрво база и сечење метал рака.Двојна скала владетел, со оценки во инчи и сантиметри, помага со мерење, без оглед на која систем што го сакаат.Плус, ножот се носат индикатор менува бојата од црвена во зелена кога ножот треба да биде заменет.Classic Cut Про гилотина trimmers со 12" 18" cut должини се исто така достапни, и сите се со ограничен 10-годишна гаранција.Изберете Swingline Тример Дека е во Право за You Swingline гилотина trimmers се дизајнирани за висок капацитет или голем формат хартија за сечење, додека ротари trimmers нудат повеќе флексибилност за занаети или прецизност проекти.На Classic Cut Pro е наменет за стандардни сечење до 15 листови хартија, фотографии или етикети и е издржлив доволно чисто да се намали преку подебел материјал.Скратува труд, презентација материјали, занаети и фотографии.Корист од брз и едноставен гилотина хартија средување на до 15 листови одеднаш.Тоа е совршен за средување на документи и фотографии, и издржливи доволно за да се намали преку подебели материјали како картон.Одликувајќи се со 15 инчен намалување на должината, усогласување мрежа и двојна скала владетел, можете прецизно сечење хартија, фотографии, ламинат листови, и повеќе.Двојна скала владетел, со оценки во инчи и сантиметри, овозможува лесно мерење, без оглед на која систем што го сакаат.Прецизност не е проблем, благодарение на вклучени усогласување мрежа и двојна скала владетел.На тример прави професионални и квалитетни парчиња.15" намали должината на остри гилотина сечилото е идеален за типични дневни средување на потребите.Безбедносни карактеристики вклучуваат стража железнички за да се задржи вашите прсти далеку од ножот кога сечење, и ножот latch кука дека обезбедува на арм во заклучена позиција кога тоа не е во употреба.Сечилото latch кука заклучува тример рака во место кога тоа не е во употреба.Заштитна стража железнички и ножот latch кука за заклучување на сечилото, ги штити корисниците.БЕЗБЕДНОСНИ КАРАКТЕРИСТИКИ - Стража железнички прсти држи безбедно да се отцепи од нож додека се отстранува.Едноставно мерка и линија до вас трудови за да се добие иста, беспрекорна средување на резултатите секое време.Easy Blade технологија се крие нож во кертриџ за да се задржи вашите прсти од некогаш допирање на остар раб.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите