.

.

Fiskars 190180-1001 Прилагодливи Ротациони Машина, 45mm

Fiskars 190180-1001 Прилагодливи Ротациони Машина, 45mm

мислење на клиентот:

DEN 1318.80
Достапност
Во достапна форма

Идеален за сечење повеќе слоеви на ткаенина, хартија, филц и винил.Pivoting се справи со се заклучува во три позиции — класичен се држиме за познати се чувствуваат и контрола, моќ позиција да се зголеми сила при сечење на дебели материјали и ергономски лево или десно за да ги преземе притисокот вашиот зглоб и подобрување на sightlines.На високо-одделение, прецизност-земјата, премија челик 45 mm ротационен нож останува поостри.Ергономски обликувана се справи со Softgrip обезбедува додаде удобност.Целосна доживотна гаранција (исклучува ножеви).Fiskars Прилагодливи Три-Позиција Ротари Машина карактеристики pivoting се справи со три различни позиции, помага за намалување на болка и рака замор.Користете го како класичен стап, флип тоа да моќ позиција да се зголеми сила при сечење на дебели материјали или да го адаптирате на сечилото на десно или лево ергономски позиција да ги преземе притисокот вашиот зглоб и да се добие подобар преглед при сечење на незгодни агли.Дршката се заклучува во секоја позиција за директно, чиста енергија без тетеравење или curving.45 mm нож парчиња со широк спектар на материјали, а извајани Softgrip се справи нуди удобен зафат, и лизгачки копчето протега или retracts на сечилото guard за безбедно користење и складирање.На разноврсна дизајн лесно accommodates и десно и лево раце употреба.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите