.

.

15 инчи француски Возен Pin - Дрво Ролинг Игли за Печење Заострените Nonstick Пица Тесто Ролери Не се Справува со Дрвени Фондан Ролери со Дизајн за Кујна Бејкер Празник По?

15 инчи француски Возен Pin - Дрво Ролинг Игли за Печење Заострените Nonstick Пица Тесто Ролери Не се Справува

мислење на клиентот:

DEN 719.76
Достапност
Во достапна форма

【ПРЕМИУМ ЦВРСТО ДРВО ROOLING PIN БЕЗ РАЧКИ】Возен pin-от е направен од цврст тешко дрво за тешки долготрајност use in home и бели печива.Возен pin дрво директно е во ред заврши со убави дрвени шема. 【ЗАОСТРЕНИТЕ ДРВЕНИ РОЛИНГ ИГЛИ ЗА ПЕЧЕЊЕ】Ролинг игли без рачки се класичен заострените дизајн за подобра контрола кога ќе се тркалаат на тестото за да заштедите време и енергија.Тркалање стапче за печење има мазна површина и е повеќе од не-стап.Ве молиме да го дадат брашно за тесто или тркалање pin пред да се направи за да се избегне тесто леплива. 【СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА за ТЕСТО РОЛЕРИ】Возен pin едно парче е 15 инчи долг со tappered дизајн со двата краја помал е повеќе лесно да се одржи и контрола.Совршена големина за тркалање pin за мажи, жени, деца и постарите. 【МУЛТИ ЦЕЛ РОЛЕРИ PIN】Директно дрвена ротирачка pin е голема за да се направи Тесто, Тестенини, Колачиња, Печива, Пица, Фондан, Chapati.Навистина кујна снабдување помошник за дома и бели печива. 【ЛЕСНО ДА се ЧИСТИ】Нашите заострените дрвени ролинг игли со мазна површина се лесни за чистење.Тоа не се предлага да се мијат дрво возен pin заедно со други кујна gadgets,.Препорачливо е да се рака мие цврсти дрвени возен pin и избришете ја со сува мека крпа.Заострените француски возен pin, chamfered на двата краја.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите