.

.

CAMOLAND Дише Широк Обод Boonie Шапка Отворено UPF 50+ Заштита од Сонце Мрежа Safari Капа за Патување Риболов

CAMOLAND Дише Широк Обод Boonie Шапка Отворено UPF 50+ Заштита од Сонце Мрежа Safari Капа за Патување Риболов

мислење на клиентот:

DEN 407.76
Достапност
Во достапна форма

Mesh.Копче затворање.Рака Мие Само.Една големина одговара на повеќето.Глава обемот 22ри и 23ти.5 инчи.Голем гребенот 3.1-за 3,9 инчи.Прилагодливи drawcords за сит се вклопуваат, брадата string нуди добра стабилност, дури и во windy дена.Унисекс, возрасни, за мажите и жените.Крајната заштита.Оваа категорија шапка има широк обод што дефинитивно ќе се заштити вашата кожа (лице, увото, вратот) од сонце или дожд, а исто така има мрежа област на врвот за да им помогне со вентилација за да остане кул.UPF50+, без реј штети, без рак на кожата.Одлични перформанси.На CAMOLAND booney нуди многу сенка и заштита од сонце.Тоа е количка, може да се стави во малиот џеб, сосема лесно да се носат и да се врати во оригиналниот облик, кога се отвора.Тоа е вода се спротивстави,и брзо се исуши, дише и анти-пот, лесни и издржливи.Сите натпревар.Удобно стилски обична боја на сонцето шапка е совршен избор за надвор, патуваат, туризам, водни паркови, плажа, , лов, пловењето, пешачење, одење, градинарството и сите други спортови и активности на отворено.Купи со доверба.Висок квалитет на материјали и изработка, анти- ' рѓа копчиња, постои ризик за целосна 1 година гаранција.Ние забележав униние на повеќето кофа капи со чист тен или маслиново боја, па оттука посебен маскирна шема, се додава во оваа CAMOLAND сонцето шапка да се направи повеќе шарени, но не премногу екстравагантни.Ние веруваме маскирна е атрактивна стилски боја за луѓе со добар вкус.Со широк големи гребенот (3.2-3.5 инчи) може ефикасно да се спречи сончевите зраци исклучување на главата и вратот од сите правци, но сепак не го блокира линија на видот за да се осигура безбедноста на сите активности.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите