.

.

Aexit 80pcs 2.54 mm Релеи XH2.54-9P Конектор за Полнење Pin PC Одбор Релеи Домување 9P

Aexit 80pcs 2.54 mm Релеи XH2.54-9P Конектор за Полнење Pin PC Одбор Релеи Домување 9P

мислење на клиентот:

DEN 2241.60
Достапност
Во достапна форма

Име на производ : XH2.54 Конектор за Домување;Модел : XH2.54. Теренот : 2.54 mm;Количина Позиција : 9. Материјали : Најлон;Контакт Престанок : Crimp.Монтажа Тип На : Слободен Виси (Во Линија);Боја : Беж.Тежина : 33g;Пакет Содржина : 80(+/-2%) x XH2.54 Конектор За Домување.Овие 2.54 mm конектор куќишта од XH Серијата се специјално дизајниран за да се обезбеди висока густина монтажа за голем број на минијатурни електронски уреди.На конекторите се мали со монтажа висина на само 9.8 мм, но сепак нудат висока сигурност.Достапни во голем број на sizes Through-дупка type Interchangeable со насловите од JST БР, БР, и NRD series Loose контакти се достапни separately Crimp алатка достапни одделно.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите