.

.

Електромагнетни Штафета, 5A Средно Реле, 14 pin, 4NO 4NC, употреба во Безбедноста, апарати за Мрежна Комуникација, Серпентина Напон(220VAC)

Електромагнетни Штафета, 5A Средно Реле, 14 pin, 4NO 4NC, употреба во Безбедноста, апарати за Мрежна Комуникација,

мислење на клиентот:

DEN 568.56
Достапност
Во достапна форма

Специјален материјал, носат-отпорни, висока температура отпор, високо ниво на транспарентност, лесно да се набљудуваат внатрешни услови. 100% бакар, доволно калем, механичка издржливост до 80 милиони пати.Сребро контакт, силна спроводливост, голем капацитет на носивост, да се обезбеди стабилна работа.Во колото, тој игра важна улога во автоматско приспособување, безбедност, заштита, префрлување коло, итн.Главно се користи во безбедност, апарати за дома, мрежа за комуникација и други области.Карактеристики : Специјален материјал, носат-отпорни, висока температура отпор, високо ниво на транспарентност, лесно да се набљудуваат внатрешни услови. 100% бакар, доволно калем, механичка издржливост до 80 милиони пати.Сребро контакт, силна спроводливост, голем капацитет на носивост, да се обезбеди стабилна работа.Во колото, тој игра важна улога во автоматско приспособување, безбедност, заштита, префрлување коло, итн.Главно се користи во безбедност, апарати за дома, мрежа за комуникација и други области.Спецификација : Модел : HH54 P Серпентина напон : 24 VDC, 220 VAC (факултативно) Контакт форма : 4 и 4 ИСКЛУЧУВАЊЕ на Pin број : 14 игли Серпентина потрошувачка на енергија : ≤500 W Номинална струја : 5 A Димензии : 35 * 21.5 * 27mm (со исклучок на иглички) Пакет Листата : 10 x Средно Реле.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите