.

.

MUMUJJ Телескоп за Деца& Почетници, 102mm Отворот 600mm Астрономски Refractor Телескоп, Tripod& Пронаоѓач Обемот, Преносни Патување Телескоп

MUMUJJ Телескоп за Деца& Почетници, 102mm Отворот 600mm Астрономски Refractor Телескоп, Tripod& Пронаоѓач Обемот,

мислење на клиентот:

DEN 2870.16
Достапност
Во достапна форма

【Двојна намена】 Ако сте во потрага за двојна намена и забележување на т.н " опсегот е соодветно за двете земните и небесните гледање, тогаш оваа 102mm компактен refractor е за вас.Ова Патување Обемот е идеален за копнена ( како што се прикажување на дивиот свет, сценографијата ), како и неформални астрономски набљудување (како што се на Месечината, ѕвезда кластери и посветла deep sky objects како Маглина Орион и Andromeda Галакси во текот на ноќта). 【Божиќ Роденден Совршен Подарок】 Овој Моќен небото телескоп за небото и земјата истражување, совршен подарок за вашите деца и астрономија почетници, да ужива во импресивна детството и искуство чуда на универзумот и небото. 【Дете Образовни Учење】 Простор астрономски телескопот со 102mm цел дијаметар, обезбедува светла слика квалитет и висока зголемување на моќта.Совршен телескоп за деца и астрономија почетници да се истражуваат ѕвездите на небото. 【Висок Квалитет Оптика】 Ова 102mm астрономски refractor телескоп вклучува Констелација диск, Телефон носителот, extender, 660mm фокусна должина, големиот приказ, совршен за набљудување на аурора, месечината, планетите, метеор, сценографијата, птица. 【По-продажбата на Услугата】 Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ansswer рок од 24 часа.Предност од 1. Голем caliber Advantage 2. Површината antireflection зелена film Advantage 3. Follow-up theodolite Advantage 4. Челик прилагодливи tripod Advantage 5. Метал фокусирање тркало, мазна, брзо и точно да use Advantage 6. Најдете ѕвезди со помош на мобилен phones Specifications : Фокусна должина на основното леќа : 600mm Length на главното огледало : 600mm Optical систем : refraction Achromatic систем : двоен поделба achromatic Zenith огледало : 1.25 инчи (90° позитивна слика)База : Follow-up theodolite Finder Огледало : Црвена Точка Finder Clear бленда : 102mm Coke сооднос : F5.9 Tripod : 1.25 инчен челик tripod Limit големина : 12.5 Оптички слој : FMC целосна површината antireflection зелена film Eyepiece : PL25mm /PL10mm Teleconverter : 3x teleconverter (подарок)Собирање на моќ : 165x If имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ansswer рок од 24 часа.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите