.

.

Рачен Salinity Рефрактометар Професионални 0-28% Опсег 0.20% Точност Salinity Рефрактометар Одговара Seawater Морски Aquaculture Храна

Рачен Salinity Рефрактометар Професионални 0-28% Опсег 0.20% Точност Salinity Рефрактометар Одговара Seawater

мислење на клиентот:

DEN 513.36
Достапност
Во достапна форма

Мерење опсег е 0-28%, и точноста е 0.20%.Тоа е лесно да се читаат и се погодни за мерење на salinity на течности.Професионални salinity мерен инструмент, тоа е пренослив прецизни оптички инструмент, со фокус на вредноста тркала, лесно да се измери.На salinity рефрактометар користи високо‑квалитетни призми, high‑definition eyepieces, не се лизга гумени ракави, издржливи и отпорни на корозија.Има широк спектар на апликации и може да се користи за земање на мостри различни различни реагенси и е лесен за ракување и употреба.Мала големина и преносни, погоден за аквариуми, океанот мониторинг, земјоделство, градинарство, солено базени, бањи, риба‑одржување, итн.Функција : 1. Мерење опсег е 0-28%, и точноста е 0.20%.Тоа е лесно да се читаат и се погодни за мерење на salinity на течности.2. Професионални salinity мерен инструмент, тоа е пренослив прецизни оптички инструмент, со фокус на вредноста тркала, лесно да се измери.3. На salinity рефрактометар користи високо‑квалитетни призми, high‑definition eyepieces, не се лизга гумени ракави, издржливи и отпорни на корозија.4. Има широк спектар на апликации и може да се користи за земање на мостри различни различни реагенси и е лесен за ракување и употреба.5. Мала големина и преносни, погоден за аквариуми, океанот мониторинг, земјоделство, градинарство, солено базени, бањи, риба‑одржување, итн.Како да го Користите : 1. Отвори го капакот и внимателно да се избрише призмата со мека крпа.2. Земете неколку капки од решение за да се тестираат, место на призма, и нежно затворете го поклопецот за да се избегне воздушни меурчиња и се шири решение над површината на призма.3. Точка на светлина влезот плоча на инструментот на светло место на извор на светлина, внимавајте на поле на гледање преку окуларот, и да се сврти на окуларот на вредноста handwheel.4. Направи сина и бела линија на поделба на поле на гледање јасно.На скала вредност на поделба li.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите