.

.

Вкупна Моќност Делови Напонски Регулатор Rectifier Компатибилен со/Замена За Харли 2000 Twin Cam 88 Софтејл 74512-00 7451200

Вкупна Моќност Делови Напонски Регулатор Rectifier Компатибилен со/Замена За Харли 2000 Twin Cam 88 Софтејл

мислење на клиентот:

DEN 1608.00
Достапност
Во достапна форма

Спец : Одделение Тип : RECTIFIER / РЕГУЛАТОР на Напон : 12. Го заменува ОЕМ Броеви : ARROWHEAD : AHD6016, ХАРЛИ-ДЕЈВИДСОН : 74512-00, J & N : 230-22230, J & N (СТАРИОТ) : 230-22036, J&P ЦИКЛУСИ : 381-609, TEMCO : ТМ-РЕ-189. Компатибилен Со/Замена За : ХАРЛИ-ДЕЈВИДСОН : FLSTC Наследство Софтејл Класичен 2000, FLSTF Софтејл Масти Момче 2000, FLSTS Наследство Спрингер 2000, FXST Софтејл Стандард 2000, FXSTB Софтејл Ноќниот Воз 2000, FXSTD Софтејл Duece 2000, FXSTS Софтејл Спрингер 2000 година. 1 година гаранција, те штити по купувањето.Ние сме убедени дека нашите производи ќе работат беспрекорно еднаш ќе се инсталира во вашето возило.Но, во редок случај тоа не се случи, ние ќе го замени тоа во секое време во рок од една година од својата цел.Ако имате проблем, ние ќе ги секој чекор да им помогне на вас, контактирајте со нас за замена. 100% Нови резервни Rectifier / Регулаторот ги задоволуваат ОЕМ спецификации за Харли-Дејвидсон. **Потврдете дел одговара пред купување**Спецификации : Модул Тип : RECTIFIER / REGULATORVoltage : 12 Replaces ОЕМ Броеви : ARROWHEAD : 230-22230 HARLEY-ДЕЈВИДСОН : 74512-00 J & N : 230-22230 J & N (СТАРИОТ) : 230-22036 J&P ЦИКЛУСИ : 381-609 TEMCO : ТМ-РЕ-189 Compatible Со/Замена За : ХАРЛИ-ДЕЈВИДСОН : FLSTC Наследство Софтејл Класичен 2000, FLSTF Софтејл Масти Момче 2000, FLSTS Наследство Спрингер 2000, FXST Софтејл Стандард 2000, FXSTB Софтејл Ноќниот Воз 2000, FXSTD Софтејл Duece 2000, FXSTS Софтејл Спрингер 2000 година.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите