.

.

72 x 12 Тешки Приколка Рампи за Утовар | 10ga Челик | За Flatbeds и Tailgates | 5000lb Капацитет (2-Pack)

72 x 12 Тешки Приколка Рампи за Утовар | 10ga Челик | За Flatbeds и Tailgates | 5000lb Капацитет (2-Pack)

мислење на клиентот:

DEN 8998.80
Достапност
Во достапна форма

Изграден за приколки и камион кревети, има поддршка за ограничување од 2.500 фунти по рампата.Пред да го користите овој рампата, сепак, бидете сигурни да се наслика или печат тоа да се спречи оштетување и да го задржи својот живот долг.Мерење 72" долго 12" широк, тоа е совршена големина за тркалата на atv настана, трактори, lawnmowers, и повеќе.Детали : 10 мерач суров челик 72" долго x 12" широк x 2 1/4" длабоко 2 1/4" усна За приколки или багажникот кревети Backload, sideload, и задната врата вчитување 5,000 фунти поддршка граница по пар (2,500 за една) Рамномерно распоредени покрена дупки за влечење Трајни долготрајни **не се користи додека се приколка или камион во движење **да се Обиде и да се избегне поставување на сите на телесната тежина во центарот на вашиот камион или приколка **Треба да се третира, обоен, или запечатени пред употреба.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите