.

.

HJZHBSX Дрвени Чекор по Скалите Прагот Рампи, Висока 5 инчни Лесни Спречување на Патеката Рампата, Не-Пропадна Екстра Широк Падина Рампа за инвалидска Количка Автомоби

HJZHBSX Дрвени Чекор по Скалите Прагот Рампи, Висока 5 инчни Лесни Спречување на Патеката Рампата, Не-Пропадна

мислење на клиентот:

DEN 9215.04
Достапност
Во достапна форма

【Трајни и Стабилни】Изграден од издржлив, здрав Цврсто дрво, ова рампата има тежина капацитет до 150kg, доволно за чување и транспорт на лесно. 【Против Пролизгување Површината】Спречува тркала се движат околу додека користење на рампата, што го прави многу безбедно еднаш на. 【Лесен Дизајн】Тешки-должност мулти-цел лејн рампи, погодна за ниски автомобили, тие се изненадувачки светлина, па тоа е лесно да се движите или превоз од едно до друго место.Погоден за curbs, дома гаражи, стоки дворови или куќа приоди за автомобили. 【Цврсто Дрво Мулти-Енергија Рампата】Преносни спречување на рампата може да се користи за повеќе намени.Користете автомобили, приколки, инвалидски колички, проходилки, лифтови, колички, мотоцикли, велосипеди, скутери и колички за curbs или покачена тротоари. 【100% Задоволство Гаранција】ве Молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате доколку имате било каков проблем во врска со вашата нарачка.Ние ќе ви одговори и да ги реши вашите сомнежи во рок од 24 часа.Да добијат полесен пристап до покрена површини со овој рампата.Покриени со пропадна доказ површината за да се спречи лизгање што го прави идеален за било кој временски услови.● Спецификација : Точка Име : Ramp Material : Цврсти Wood Color : Дрво color Size : 30x33.8x13cm/11.8x13.3x5in , 40x33.8x13cm/15.7x13.3x5in , 50x33.8x13cm/19.7x13.3x5in , 60x33.8x13cm/23.6x13.3x5in , 70x33.8x13cm/27.6x13.3x5in , 80x33.8x13cm/31.5x13.3x5in Weight Капацитет : 300kg● Карактеристики : Еден рампи, совршен за чекори, curbs, возила и повеќе.Против пролизгување површина, спречува тркала се движат околу додека користење на рампата, што го прави многу безбедно еднаш на.Цврсто Дрво тело, трајни производи за широка употреба на отворено, тоа е стабилна и тешки за сигурност и поддршка, додека користење.Оваа рампата обезбедува олеснување на пристапот за скутери, велосипеди, мотоцикли, како и сите други unwieldy тркала објект.Оваа рампата може да се користи со инвалидски колички, тревник mowers, скутери или било какви други тешки објект кој може да се соочат со скали.● Пакет содржи : 1×Рампи● Совети : Чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања поврзани со вашата нарачка.Бидејќи големината погоре се мери од страна на страна, големината на вистинскиот објект што сте го добиле може да биде малку поинаков од големината погоре.Ве молиме да се потсети дека се должи на светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.

Клучни карактеристики

Item Name:
Ramp
Material:
Solid Wood
Color:
Wood color
Size:
30x33.8x13cm/11.8x13.3x5in , 40x33.8x13cm/15.7x13.3x5in , 50x33.8x13cm/19.7x13.3x5in , 60x33.8x13cm/23.6x13.3x5in , 70x33.8x13cm/27.6x13.3x5in , 80x33.8x13cm/31.5x13.3x5in
Weight Capacity:
300kg
● Characteristics:
Single ramps, perfect for steps, curbs, vehicles and more. :
Anti-slip surface, prevents wheels moving around whilst using the ramp, making it very safe once on. :
Solid Wood body, durable for extensive use outdoors, it is steady and tough for reliability and support whilst using. :
This ramp provides ease of access for scooters, bikes, motorcycles, and any other unwieldy wheeled object. :
This ramp can be used with wheelchairs, lawn mowers, scooters or any other heavy item that may have trouble with stairs. :
● Package Include:
1×Ramps :
● Tips:
Feel free to contact us if you have any issues with your order. :
Since the size above is measured by hand, the size of the actual item you received could be slightly different from the size above. :
Please be reminded that due to the light and screen difference, the item's color may be slightly different from the pictures. :

Им се допаѓа и на купувачите