.

.

U. S. R. & R Алатки KR1162EN15B analoge A7915 IC/Microchip СССР 6 компјутери

U. S. R. & R Алатки KR1162EN15B analoge A7915 IC/Microchip СССР 6 компјутери

мислење на клиентот:

DEN 324.00
Достапност
Во достапна форма

Ако не можете да најдете објект што треба, може да контактирате со нас.KR1162 EN15 B analoge A7915 IC / Microchip СССР 6 компјутери.Microcircuits KR1162 EN15 B се регулатор на напон со фиксна негативни излезниот напон на -15 V. KR1162 EN15 B : Излезен напон : -15 0,36 V; Излезна струја : 1.5 A; Влезен напон : 40 V; Тековните нестабилност : 1.3% / A; Напон нестабилност : 0.11% / V; температурата на работа дијапазон : -10 .. + 70 ° С.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите