.

.

FPVtosky Водоотпорен DJI FPV Летало Случај, DJI FPV тежок Случај Компактен за Носење, FPV Летало Комплет, DJI FPV Додатоци(Црвена Внатрешни работи) [СЛУЧАЈ САМО]

FPVtosky Водоотпорен DJI FPV Летало Случај, DJI FPV тежок Случај Компактен за Носење, FPV Летало Комплет, DJI

мислење на клиентот:

DEN 6971.76
Достапност
Во достапна форма

【Одлично за складирање дизајн】Разумен простор изгледот, крајната употреба на секоја педа простор во кутија, секој DJI FPV летало додатоци има независна и разумни простор за складирање.Тоа може да се одржи:1* DJI FPV летало, 1* DJI FPV далечински управувач,1* DJI FPV очила V2, 1* DJI FPV motion контролер, 1* DJI FPV батерија полнач, 3* DJI FPV батерии, 1* DJI FPV батеријата менаџер, 1* DJI FPV пропелери(4pcs) и кабли итн. 【Безбедна и силна】 На DJI FPV за носење школка е направен од високо-влијание инженеринг пластика, која е водоотпорен, притисок resisitant, капка-отпорни, температура отпорни.На безбедност за заштита на ниво достигнува IP67. 【Целосна Заштита】 внатрешноста на DJI FPV тежок случај е направен на ЕВА шок-доказ сунѓер, кој не е лесно да се деформира по долгорочна употреба.Таа е поставена за долго време пред да обработка да се отстрани мириси.Целиот горниот слој на високо-пенење сунѓерот може целосно да се заштити летало и додатоци. 【Автоматско притисок рамнотежа вентил】 единствена автоматско притисок рамнотежа вентил дизајн на заштитна кутија спречува воздушен притисок разлика предизвикани од температурата и висина промени внатре и надвор од кутијата, и лесно може да се отвори вашиот заштитна кутија во секое време и насекаде. 【Компатибилен & Големина】 Специјално прилагодена за DJI FPV комбо летало, тежината е само 5.07 lb, и големината е 16.54 * 12.99 * 6.05 Инч, не додавајте премногу дополнителна тежина, лесно да се носат. 1* DJI FPV летало. 1* DJI FPV очила V2. 1* DJI FPV далечински контролер. 2* DJI FPV контрола на прачки(1 пар). 3* DJI FPV батерии(1 на летало). 1* DJI FPV AC адаптер. 1* DJI FPV motion контролер. 1* DJI FPV батерија полнач центар. 1* DJI FPV очила батеријата. 1* DJI FPV Очила anenna(Dual band). 1* DJI FPV Очила headband. 1* DJI FPV пропелери(4pcs).Други податоци кабли итн.На DJI FPV Случај тежи само 5.07 фунти и мерки 16.54 * 12.99 * 6.5 инчи.Тоа е на умерена големина и е лесно да ги носите.Во исто време, преку разумен простор изглед дизајн, просторот во внатрешноста на кутијата е максимизиран.На DJI FPV Случај можат да се сместат : . 1* DJI FPV drone1* DJI FPV очила V21* DJI FPV далечински controller2* DJI FPV контрола на прачки(1 пар)3* DJI FPV батерии(1 на летало)1* DJI FPV AC adapter1* DJI FPV движење controller1* DJI FPV батерија полнач hub1* DJI FPV очила battery1* DJI FPV Очила anenna(Dual band)1* DJI FPV Очила headband1* DJI FPV пропелери(4pcs) Други податоци кабли итн.Внатрешната пред-намалување на сунѓерот усвојува нов тип на EPX материјал, која е поставена за период од време пред обработка за да го отстраните мирисот на материјалот.Направени од високо-влијание инженеринг пластика, која е водоотпорен, притисок-отпорни, капка-отпорни, температура отпорни.Внатрешната пре-сече простор сунѓерот и целиот слој на бран сунѓерот за кутија со капак обезбеди сеопфатна заштита за вашиот DJI FPV летало и додатоци.Во исто време, заштитни случај е водоотпорен, со водоотпорен оценка на IP67. Ние сме целосно на довербата во квалитетот на нашите DJI FPV Случај.Ако не сте задоволни во рок од 1 година по купувањето, можете да се вратите до нас!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите