.

.

Огромно од страна на Кирк Sterling Silver Путер ги Собереш Извртени 5 3/4 Сопствени Направени

Огромно од страна на Кирк Sterling Silver Путер ги Собереш Извртени 5 3/4 Сопствени Направени

мислење на клиентот:

DEN 2136.00
Достапност
Во достапна форма

Производител : Кирк.Тип : Путер Ги Собереш.Состав : Стерлинг Сребро.Возраст : Пост-1940 Година. Предност од Kirk Sterling сребро сопствени направени Путер ги Собереш Извртени 5 3/4 во моделот Огромно од страна на Кирк. Тоа не е monogrammed и е во одлична состојба.Она што е Обичај прави парче?Сопствени направени парчиња се направени од оригиналниот парче во вашиот шаблон кои не се на друг начин достапни или тешко да се најде на пазарот, особено во однос на обрасци. На парче е рачно заврши со високо развиени вештини silversmith во САД.Сите прилагодено нарачки се направи-да-цел и обично брод во рок од 5-7 работни дена.Сега дека многу фунта модели се прекинува, обичај парчиња станаа главен во фунта сребро индустрија и се широко понудени од страна на мејнстрим фунта flatware дилери.Повеќе количини (на повеќето предмети) се во парк.Да нарачате повеќе од една, се зголеми количеството во вашата шопинг количка.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите