.

.

Trijicon Кредо 1-4x24 Вториот Фокусна Авион (SFP) Riflescope со Црвена BDC Сегментирано Круг Reticle, 30мм Цевка, Мат Црна

Trijicon Кредо 1-4x24 Вториот Фокусна Авион (SFP) Riflescope со Црвена BDC Сегментирано Круг Reticle, 30мм Цевка,

мислење на клиентот:

DEN 2222.40
Достапност
Во достапна форма

СИГУРНИ со ЦЕЛ ВО СЕКОЈА СВЕТЛИНА : Корисник-избор на LED осветлувањето прилагодувања со "off" помеѓу секој поставување за да се прилагодат на било која средина.На РАБОТ НА РАБОТ ЈАСНОСТ : Целосно мулти-обложена, широкопојасен интернет, анти-рефлективен стакло, обезбедува одлична светлина трансмисија, точно детали и боја со нула нарушување.БРЗ Ограничени, заклучување или нула запре adjusters обезбеди не случајно смена. "ДВЕТЕ ОЧИ-OPEN" ПУКАЊЕ : Осветлени reticles обезбеди јасна цел точка која се базира на стрелецот око за брзо ангажирање.УЛТРА ТРАЈНИ производи ЗА ОБЕЗБЕДЕНА СИГУРНОСТА : Ruggedized дизајн конструиран за да издржи екстремни услови и тестирани за воени стандарди и протоколи.Спорт тип : Целта.Вклучени компоненти : Бикини Капи, Scopecoat, 3мм Хексадецимален Клуч, Repositionable Зголемување Knob и Замена на Завртка, 1 CR2032 Батеријата, Брз Референтен Водич, Гаранциона Картичка, Винил Логото Налепница.Без разлика дали сте притискање на челик во 3-пиштол натпревар или удирање хартија на опсег ден, Кредо 1-4x24 ниска моќност променлива riflescope ви дава разноврсна, точни, прецизни, можете да им верувате.Тоа карактеристики вистински 1x зголемување и екстра-широко поле на гледање, со осветлени BDC Сегментирано Круг reticle идеален за CQB апликации.Она што го научив од децении на распоредување со Америка е најголем борбени сили, ние се стави назад во нашата технологија за Trijicon Кредо тактички riflescope.Таа обезбедува неверојатно јасен поглед слика, зелена и црвена осветлени reticles, чувствувате цел стекнување, и солиден издржливост.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите