.

.

Visionking 1.5-6x42 Мили-dot 30мм Tacticatical Ловечка Пушка Опсег Поглед

Visionking 1.5-6x42 Мили-dot 30мм Tacticatical Ловечка Пушка Опсег Поглед

мислење на клиентот:

DEN 288.00
Достапност
Во достапна форма

Зголемување : 1.5-6x.Цел леќа : 42mm.Обложување : FMC Зелена.Поле на Гледање : 66.3-16.5 FT.Излез Ученик (mm) : 28-7mm.Опис : Ова Visionking 1.5-6x42 со супер добро оптички систем,екстремни ruggedness и карактеристики осветлени црвена/зелена точка во центарот на градот,со многу добри перформанси во секакви услови.Спецификации : Зголемување : 1.5-6x Цел леќа : 42mm Слој : FMC Зелено Поле на Гледање : 66.3-16.5 FT Излез Ученик (mm) : 28-7mm Око Олеснување (инчи) : 3.95 Резолуција : 15" Заврши : Мат црна Водоотпорен : Да Азот : Целосно исполнет Азот Цевка со Дијаметар : 30ММ Кликнете Вредност : 0.25 MOA Паралаксата : +0.22 SD ~ -0.22 SD Reticle : Стакло-гравиран Двоен Осветлен Мили-Dot Батерија : CR2032 3 V (Не се вклучуваат) Тежина : 650g Должина : 280mm Shockresistant : 1300 G.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите