.

.

Алпска Corporation Еко-Сфера на Енергија-Заштеда на Пумпа 2800GPH со 33' Кабелот

Алпска Corporation Еко-Сфера на Енергија-Заштеда на Пумпа 2800GPH со 33' Кабелот

мислење на клиентот:

DEN 3712.56
Достапност
Во достапна форма

ПРОФЕСИОНАЛНИ ЕЗЕРЦЕТО ПУМПА за ВОДА : Потопна пумпа за вода држи вода секогаш тече и работи на земјиште или целосно потопен во вода.Совршен за езера, фонтани, водопади и филтрација системи!.ИЗДРЖЛИВИ ПУМПА за ИЗГРАДБА : Масло бесплатни дизајн со керамички impeller шахти обезбедува сигурен, долго-траен фонтана пумпа за вода што е отпорен на оштетувања и го задржува водата тече, и има GPH од 2800. ЗАШТЕДА на ЕНЕРГИЈА ПУМПА за ВОДА : Карактеристики за заштеда на енергија дизајн кој ќе ви заштеди пари, додека обезбедување на над 75% намалување на потрошувачка на енергија во споредба со стандардот пумпи.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Пумпа може да се користи вертикално или хоризонтално за лесен пласман во вашиот езерце, и има 33' долг кабелот за лесно поставување и пристапност.Трошоци за енергија, енергетски ефикасен, и подводните, на Алпска Corporation Еко-Сфера Пумпа е совршен прилог на вашата градина езерцето.На оваа високо-квалитетни пумпа карактеристики удобен сметководствена се справи и 360-степен ротирачки адаптери за флексибилно поставување.Тоа е конструиран да биде високо енергетски ефикасен, touting 75% намалување на потрошувачката на енергија во споредба со стандардот пумпи, додека одржување на максимална излезна.Пумпата, исто така, има голем пред-филтер, кој ги минимизира пумпа оштетување и затнување со селективно скрининг поголеми остатоци честички.Тоа вклучува 10m кабел за својата погодност.Достапни во различни големини, Алпски Corporation Еко-Сфера Пумпа, пумпи 2800 литри на час, во зависност од големината можете да изберете.можете да бидете сигурни во квалитетот на вашата набавка.Мерки 12"L x 14"W x 6"H за употреба во езера и водопади, и повеќе до 33 стапки.Алпска Корпорација е еден од Америка водечките дизајнери, увозници и дистрибутери на супериорен квалитет дом и градина décor производи.Алпска е наградуван во куќата дизајн тим постојано развива нови и иновативни искази "парчиња" за вашиот дом и во градина.Вашиот отворено живеење места ќе биде завидувам на соседство со нашиот широк асортиман на свежи, модерни и современи производи, од убаво стокмено соларни градинарски удели кој патентиран движење и оптичките осветлување на технологија за да се прекрасни стакло и сјај-in-the-dark birdbaths и задолжени за хранење телиња.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите