.

.

PS/2 и USB Кабел LEIHONG PS2 Plug Активни USB на Двоен PS/2 Адаптер Тастатура Глувчето Бар-Код Скенер Конвертор Адаптер за Тастатурата-Црна

PS/2 и USB Кабел LEIHONG PS2 Plug Активни USB на Двоен PS/2 Адаптер Тастатура Глувчето Бар-Код Скенер Конвертор

мислење на клиентот:

DEN 191.52
Достапност
Во достапна форма

✪ ЕКОНОМИЧЕН.USB на PS2 Адаптер за да го поврзете една PS/2 тастатура и глушец на USB порта на вашиот компјутер.Кога имаат некои постари, но се уште голема тастатури кои користат PS2 конекција; ова PS2 адаптер ви овозможува да го користите оние тастатури на модерни системи. ✪КОМПАТИБИЛНОСТ.Тоа поседува USB на PS2 адаптер кабел (2 * MD6). ✪ШИРОКА ПРИМЕНА.USB на PS2 Адаптерот е погоден за KVM switcher и скенирање пиштол, поддршка поставување во bios-от под тастатурата стартување, и глушец не се ограничени од страна на интерфејс.2 тастатури или 2 глувци може да се користи во исто време, корисниците може слободно да изберете на тастатурата и глувчето. ✪ ЧИП ОБРАБОТКА.Интерфејс доаѓа со чип, се согласува да го USB1.1 полна брзина стандард, и поддржува тастатурата и глувчето интерфејс излез и за мултимедијална тастатура, топла swappable. ✪ PLUG-AND-PLAY.Нема возачот или софтвер е потребно,Без надворешен извор на енергија е потребно.USB на PS2 Адаптер карактеристики на Производот : 2 тастатури или 2 глувци може да се користи во исто време, корисниците може слободно да изберете на тастатурата и глувчето.Поддршка KVM switcher, скенер, утврдени во bios-от под тастатурата стартување, глувчето не се ограничени од страна на интерфејс.Производот Употреба Plug and Play.пурпурна за тастатура и зелена за помош на глувчето.Топла swappable.Широка примена.USB на PS2 адаптер кабел (2 * MD6) Поддршка на WINDOWS и мултимедијална тастатура Поддршка 3 D 3 K глувчето и оптички глушец, PS / 2 бар-код скенер за Поддршка на тастатура, започнете со bios-от, повеќе пригоден амбиент 2 тастатури или 2 глувци може да се користи во исто време, корисниците може слободно да изберете на тастатурата и глувчето за Компатибилност за Поддршка на системот : Win95 / 98 / 98se / ME / 2000/2003 / XP / Vista / NT / Linux / MAC / win7 (32bit / 64bit) Пакет содржина 1x USB да PS2 Адаптер.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите