.

.

8.5 Метри PS/2 Глувче и Тастатура Продолжување Кабел, 28AWG PS/2 6-Пински Машки да се Женски Продолжување Кабел YOUCHENG за PS/2 Круг Глушец, Тастатура Продолжување

8.5 Метри PS/2 Глувче и Тастатура Продолжување Кабел, 28AWG PS/2 6-Пински Машки да се Женски Продолжување Кабел

мислење на клиентот:

DEN 191.76
Достапност
Во достапна форма

На овој PS/2 машки да се женски продолжување кабел ви помага да се прошири вашиот стар тастатурата или глувчето за повеќе флексибилност.Продолжување мозок е лесно да се поврзете на двата краја, а должината е 8.5 метри, што е доволно долго за да ви овозможи лесно да се користи тастатурата во која било област на биро, plug and play.На овој PS/2 тастатура/маус продолжување кабелот 1 DIN6 6-пински машки конектори и 1 DIN6 6-пински женски конектор, сите 6 игли се работи.Никел-позлатен приклучок, носат-отпорни, анти-корозија, анти-оксидација, високо-квалитетни ПВЦ, силни и издржливи, со користење на сите бакар јадро, брзо брзина на пренос, стабилно и непрекинато сигнал.Поддршка PS2 интерфејс глушец, тастатура, PS/2 бар-код скенер и други уреди со PS2 интерфејс конекција.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите