.

.

Banglijian Само Adherent Само селотејп, Кохезивен Завој Лента, Силна Еластична Спортски Лента, 2 инчи, 5 Метри (Бела)

Banglijian Само Adherent Само селотејп, Кохезивен Завој Лента, Силна Еластична Спортски Лента, 2 инчи, 5 Метри

мислење на клиентот:

DEN 239.52
Достапност
Во достапна форма

Самолепливи Сите намена Заврши Завои : Секој пакет содржи 9 поединечно завој ролни.Супериорен Квалитет и користи од страна на многу Лов Ентузијасти, Медицинските Професионалци, Ветеринари, Тежина Lifters, Спортски Тренери и повеќе.Исклучително Разновиден : Нашата самолепливи ленти нуди одлична поддршка и штити било дел од телото како глуждот, рака, зглобовите, прст, лактите или колената со обезбедување на контролирани компресија без сечењето на циркулацијата.Ова ќе делумно immobilize вашиот sprained делови од телото.Водат ткаенина заврши согласува на било форми -Непречено, па дури и на криви површини.Висок Квалитет и Лесен за Користење : Нашата само adherent завои се изработени од не-плетени газа и природен латекс, осигурете се меки и удобни допир на вашата кожа.За разлика од не-лепливи завои, овие не бараат клипови, игли или сврзувачки елементи за да остане во место.Тие не ќе се држи на косата или на кожата, може да биде раскинат со рака.Многу дише со функција на вентилација!.Safe : Дури и нашите завои се стерилни, со завои не треба да биде директно контактирал со рана или рана.Раната треба да бидат покриени со стерилен прибор по дезинфекција, и завој може да се bandaged.Ако сте алергични на латекс или никакви знаци на иритација на кожата, да го прекине користи веднаш.Купи со Доверба : Ние нудиме 100% пари гаранција за враќање во случај да не сте 100% задоволни од вашата купи.Ако имате проблем или проблем, слободно контактирајте со нас во секое време и нашите посветени на клиентите тим за поддршка е подготвен да одговори на сите ваши прашања брзо и целосно.Додадете нашите завои за количка сега!.Спецификации : Пакет : 9 ролки/кутија Големина : 2 инчи x 5 Yards Материјал : не-плетени и природен латекс Функција : 1) Само adherent сплотена завој игра споредна улога во спорт Само Леплив Фластер задржи скелетна структура, како и ограничување на движење на зглобовите и во одреден опсег. 2) Тоа е главно се користи за да се спречи спортски повреди, да pressurize на контузија и мускулни болки во погодената област, за да се поправи на дислокација на фрактура, да го поправите движењето на телото, за да се опорави на спортски повреди. 3)Ветеринар заврши завои обезбеди нозете на коњи, кучиња или домашни миленици, кои биле повредени или имате рани. 4) само adherent лента стапови само за себе и не се држи до кожата или косата.На смирување лента ќе не стегаат или разделувајте и останува во место, според повеќето неповолни услови, погодни за куче завои, коњ ветеринар заврши, мачка завои и други животни. 5) Направени од мека не-плетени материјал, домашно милениче заврши лента е идеална прва помош комплет, нудејќи заштита и поддршка за тетивите и лигаментите. 6)Други апликации : 1. само adherent бандаж да се користи пакет за спортска опрема, како што се бејзбол, рекет рачка, итн., 2. само adherent завој, исто така, се користи во некои користат алатки, како што се ножеви, чекани, риболов.Претпазливост : 1.На завој не треба да биде директно контактирал со рана или рана.Раната треба да бидат покриени со стерилен прибор по дезинфекција, и завој може да се bandaged. 2.Овој производ е еднократна употреба. 3. Ако постои тенденција да бидат алергични на лепила, ве молиме да се обиде на тест парче лента прво. 4.Ако вие или вашето домашно милениче се алергични на латекс, консултирајте се со вашиот ветеринар или докторот пред да го користите.Никакви знаци на иритација на кожата, да го прекине користи веднаш.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите