.

.

Autofonder од 1,5 инчен Дрвени Gymnastic Олимписки Прстени Crossfit Салата Фитнес Тренинг Вежба

Autofonder од 1,5 инчен Дрвени Gymnastic Олимписки Прстени Crossfit Салата Фитнес Тренинг Вежба

мислење на клиентот:

DEN 643.44
Достапност
Во достапна форма

ПОВЕЌЕ ИЗДРЖЛИВИ, ПРИРОДНИ БРЕЗА МАТЕРИЈАЛ-1500lbs : На Autofonder Gymnastic Прстени се изработени од природни борови дрва и е фино полиран без splinters да има добри природни дрво се чувствуваат.На здрав материјал овозможува повлече прстен да издржи тежина од 1.500 килограми без да се прекрши, кои во голема мера ја подобрува безбедноста.Одлични зафат удобност ви обезбедува со пријатна вежба искуство.ПОВЕЌЕ ПРИГОДЕН, ПРИЛАГОДЛИВИ НАЈЛОН РЕМЕНИ : На прилагодливи ремени од 14.8 долги нозе и 1,5 инчен широк е многу издржливи и побезбедно од другите 1.38 инчи.Без разлика дали дома, во парк, на игралиште или спортски терен, можете да ја прилагодите неговата должина, за да одговараат на секое место да се вежба.Тешки-должност цинк легура токи се брзо подесување и ' Рѓа-доказ.И не се скрши, како и други метални тока.ПОВЕЌЕ ЛИЗГА ОТПОРНИ, ДОБРА FEATUER : Дрво прстени дебелина е 1.25 инч.Надворешниот дијаметар 9.2 инчен, внатрешен дијаметар 6.7 инч.Тоа доаѓа со дополнителна сини Не се лизга рака ленти за зголемување на стисокот на дланката. (пот апсорпција, комфор и прашина-доказ) магија лента на прилагодливи ремени е многу практична, па тоа може да биде свиткан повторно после секоја употреба да се прошири употребата време.ПОВЕЌЕ ПРИМЕНЛИВИ, ДОМАШНИ ФИТНЕС & ОТВОРЕНО ОБУКА : дрво, гимнастика прстени со прилагодливи ремени може да се користи на многу места, како што е лесно да се додадат на некоја пол, греда или дрво.Не се погодни само за внатрешна обука вежба, но исто така и забава за активности на отворено.ПОВЕЌЕ СЕОПФАТНА, целото ТЕЛО ТРЕНИНГОТ Се : Гимнастика прстени можат да се обучуваат мускулни групи во различни делови на телото преку различни позиции.На пример, со влечење до, навален надолу, веслање и нагоре мускулите да се обучуваат половината и стомакот, triceps, biceps, рамената, грбот, градите и нозете, итн.двоен-cam токи е направен од високо-квалитет челик за обезбедени прстен приврзаност и стабилна рака тензија & должина корекција.Нашите тешки-должност ремени се направени од високо-одделение најлон webbing, кои се многу пошироки од типичен брендови.Овие ремени се екстра долг, мерење 15. Вие само може да се фрли во текот на еден гранка, pullup бар, или моќ решетката да се започне вршење вашиот горниот дел од телото сила за обука вежби.

Клучни карактеристики

Strap Length:
1.5x15'

Им се допаѓа и на купувачите