.

.

Бакар Терминал, Силна Спроводливост Голем Број Бакар Бакар Прстен Повлечи Терминал, Електрични Индустрија за Домаќинство Апарати Автомобили Механичка Опрема

Бакар Терминал, Силна Спроводливост Голем Број Бакар Бакар Прстен Повлечи Терминал, Електрични Индустрија за

мислење на клиентот:

DEN 1584.00
Достапност
Во достапна форма

Овој производ е погоден за инверторот, батерија и автомобилската апликации.Направен од бакар материјал кој има силна спроводливост и има долг животен век.Широко се користи во апарати за домаќинство, автомобили, електрични индустрија, механичката опрема, енергија дистрибуција кабинети, итн.Овие crimp конектори може да биде поврзан со електрични кабли, како што батеријата кабли од crimping и лемење.Голем број, може да ги исполни вашите употреба и замена потреби, многу практично.Функција : 1. Овој производ е погоден за инверторот, батерија и автомобилската апликации.2. Направен од бакар материјал кој има силна спроводливост и има долг животен life3. Овие crimp конектори може да биде поврзан со електрични кабли, како што батеријата кабли од crimping и soldering4. Широко се користи во апарати за домаќинство, автомобили, електрични индустрија, механичката опрема, енергија дистрибуција кабинети, итн.5. Голем број, може да ги исполни вашите употреба и замена потреби, многу practically Specification : Предмет Тип : Бакар Прстен Повлечи Terminal Material : Copper Model : SC6-8 Usage : Овие затворен тубуларна бакар приклучоци може да се поврзани со кабли, како што батеријата кабли, со crimping и заварување.Функција : Многу погодна за инверторот, батерија и автомобилската апликации.Широко се користи во апарати за домаќинство, автомобили, електрични индустрија, механичката опрема, енергија дистрибуција кабинети, итн.Пакет Листата : 50 x SC6-8 Терминал.

Клучни карактеристики

Item Type:
Copper Ring Lug Terminal
Material:
Copper
Model:
SC6-8
Usage:
These enclosed tubular copper plugs can be connected to cables, such as battery cables, by crimping and welding.
Function:
Very suitable for inverter, battery and automotive applications. Widely used in household appliances, automobiles, electrical industry, mechanical equipment, power distribution cabinets, etc.
Package List:
50 x SC6-8 Terminal :

Им се допаѓа и на купувачите