.

.

ASI ASI271062 Прстен Повлечи Терминал Блок се Хранат Преку со Шарки Заклучување Капа, Тип ASIUBJ2-OT6, 11 mm Широк, 41 Засилувач, 800V (Пакување од 40)

ASI ASI271062 Прстен Повлечи Терминал Блок се Хранат Преку со Шарки Заклучување Капа, Тип ASIUBJ2-OT6, 11 mm

мислење на клиентот:

DEN 4115.04
Достапност
Во достапна форма

Прстен Повлечи терминал блок со шарки заклучување со капаче.Шок Опасност Доказ, Целосно Изолирани Конекции.На заклучување, Шарки Покритие за лесно жици пристап.ASI271062 е сива 11mm широк, Прстен Повлечи Терминал Блок се Хранат Преку со Шарки Заклучување Капа опфатена во 41 засилувач, 800 volt кој го прифаќа Прстен или Вилушка Гкл.На Шарки Заклучување Капа е подигната за да се овозможи безбедно позиционирање на Прстен или Вилушка Повлечи жица прилог.Жица опсег е од 20 до 10 AWG.Секоја поединечна ниво терминал блок мерки 43. 8 x 11 x 50. 8 мм.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите