.

.

CAMPLUX УЖИВААТ ОТВОРЕНО ЖИВОТ Гас Griddle Скара, Преносни Кампување Griddles, 22,000 BTU, 2 Горилници Tabletop Griddle со 1 lb Модератор за Кампување, RV и Tailgating (GG302S), 22 inch

CAMPLUX УЖИВААТ ОТВОРЕНО ЖИВОТ Гас Griddle Скара, Преносни Кампување Griddles, 22,000 BTU, 2 Горилници Tabletop

мислење на клиентот:

DEN 2879.76
Достапност
Во достапна форма

【Поголеми Готвење Област】352 квадратни.Во.готвење област, направен од тешки ладно валани челик и моќ обложени, држи топлина добро и дистрибуира топлинска рамномерно (Околу 10 хамбургери или 30 топли кучиња или 14 јајца).Одличен за RV, камп приколка, патот патување или кампување. 【Брзо Греење】22, 000 BTU, од не ' рѓосувачки челик control panel и моќни H-во облик на режач, брзо и рамномерно ја загреваат површината за готвење.Готвење сланина, hash browns или палачинки се добар избор. 【Лесно Чистење】 Не-стап griddle врвот и вграден маснотии првенство се монтажни за перење.Претворете го вашиот griddle врвот до голема топлина и потоа келеш вода врз нив, користете scraper и хартија за крпи, по употреба. 【Преносни Големина】Компактен и лесен доволно за транспорт и идеален за patios, палуби и балкони, кампување, tailgating и повеќе.Големина : 22.4 x 16.5 x 8.2 инчи Тежина : 27.6 lb. 【Гас Извор】1 lb, 20 lb резервоар (Купување Camplux Пропан Црево Адаптер), дури и RV гас (Купување на Camplux RV Брзо се Поврзете Лактот Адаптер).Преносни СКАРА скара е совршен за семејниот двор вечера и отворено готвење.Во помалку од немам време, ќе бидете во можност да се создаде ресторан-квалитетни оброци во секое време, насекаде.Не-стап griddle плоча — не повеќе изгорени стекови!.Со сила на 2*11,000 BTU тоа е многу за готвење стекови, јајца, зеленчук и повеќе.Тој нуди брзо, па дури и греење, благодарение на "H" тип на нерѓосувачки челик режач под.На griddle плоча е направена од 3 мм топло валани челик, осигурувајќи дека не е лесно да се деформирани кога се загрева на висока температура.Отворено живот секогаш им дава на луѓето ентузијазам и задоволство, и CAMPLUX отворено е дека сфатиле.CAMPLUX отворено е дел од JAL група и посветени на обезбедување на што е лесна и ефикасна надворешна начин на живот.Да се биде повеќе од 15 години силно искуство во гас и електричната индустрија.Преносливост на енергија, заштеда на енергија и иновации се трите клучни елементи на CAMPLUX производи.CAMPLUX спектар, постојано се шири, така остро око надвор за квалитет, иновативни производи.CAMPLUX.Уживајте Во Отворено Живот!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите