.

.

Megamaster 6 Режач 753 Квадратни. Инчен Пропан Гас Скара, 720-0983 Црна

Megamaster 6 Режач 753 Квадратни. Инчен Пропан Гас Скара, 720-0983 Црна

мислење на клиентот:

DEN 8879.76
Достапност
Во достапна форма

Вкупно 54, 000 BTU.Основно готвење област : 543 квадратни.Инчи.Затоплување рек : 210 квадратни.Инчи.Електронски палење.На Megamaster 6-режач ЛП гас скара карактеристики шест 9, 000-BTU нерѓосувачки челик горилници со Основните готвење површина од 753 квадратни.Во.Порцелан-емајлирани леано железо готвење решетки понуди исклучителни топлина задржување и трансфер на топлина подеднакво на храна.Порцелан-глеѓ пламен tamers заштита на горилници, дистрибуција на топлина рамномерно низ површината за готвење дури и подобро дегустација оброци.На преголеми 13.5" Широк страна полици овозможуваат доволно простор за да се одржи материјали потребни додека готвење вашите ремек-дело.Вграден термометар нуди прецизна контрола на температурата И лесен-за-читање Мерач помага да се постигне совршено готви храна.Порцелан-емајлирани затоплување Рек обезбедува 210 квадратни.Во.На просторот да одржите храната топла.Лесно се движи вашата скара кога кул со две, тешки количка-стил тркала.Добиете се што ви треба во еден скара со нашите 6 Режач, која нуди до 54,000 BTU на пламен печење енергија и 753.38 квадратни.инчи од вкупно бразилецот простор.Батерија управувана електронски палење веднаш пожари до горилници, вграден термометар овозможува прецизни температура регулатива и на повисоко ниво затоплување решетката е совршено место да се задржи вашата бухти или храна toasty.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите