.

.

Camplux Пропан Гас Griddle Скара, 15,000 BTU Griddle Скара Комбо, Преносни Кампување Griddle Станицата 17 Инчи со 20 lb и RV Модератор за Кампување, RV Пикник и Tailgating

Camplux Пропан Гас Griddle Скара, 15,000 BTU Griddle Скара Комбо, Преносни Кампување Griddle Станицата 17 Инчи

мислење на клиентот:

DEN 2639.76
Достапност
Во достапна форма

ПОКРИЕНОСТ : Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа. 【Скара и Griddle Комбо】180 квадратни.Во.за скара и 255 квадратни.Во.за рамен врвот griddle (претходно зачинети со органско масло).Компактен и лесен доволно за да се сфати насекаде.Идеален за RV патување, отворен готвење и подгреаја Ресторан.[Брод Од САД]. 【Брзо Греење】Уникатен U-облик нерѓосувачки челик режач, го става надвор над 15, 000 BTUs на топлина, кој има топлина добро и дистрибуира топлинска рамномерно.За контрола на температурата и храната се испостави сочни и вкусни. 【Лесно Чистење】 Рамни врвот griddle не е лесно да се држиме, емајл скара и маснотии првенство се монтажни за перење.Расчистување е прилично лесен дека употребата на scraper, сапун вода и хартија за крпи, по употреба. 【Анти-деформација Површината】 0.13 инчи ладно валани челични griddle плоча со 5 челични прачки на дното, за обезбедување не се деформирани на висока температура. 【Извор на енергија Тип】Кампување RV griddle може да биде поврзан RV гас, 20 lb и 1 lb пропан резервоар (Треба Camplux RV пропан брз 1 lb регулаторот T4-C-не се вклучени).Ние нудиме 1 година гаранција и 24 shift часа услуги на клиентите.Преносни СКАРА скара, совршен за семејниот двор вечера и отворено готвење.Во помалку од немам време, се создаде ресторан-квалитетни оброци во секое време, насекаде.Со моќ од 15,000 BTU многу за searing стекови, јајца, тост, сланина и повеќе.На griddle плоча не се држи лесно— не повеќе изгорени стекови!.Тој нуди брзо, па дури и греење благодарение на "U" тип на нерѓосувачки челик режач под.На griddle плоча е направена од 0.13 инчи топло валани челик, не е лесно да се деформирани кога се загрева на висока температура.Тешки доволно, не е лесно да се слајд кога бразилецот, побезбедно.Отворено живот секогаш им дава на луѓето ентузијазам и задоволство и CAMPLUX отворено е дека сфатиле.CAMPLUX отворено е дел од JAL група и посветени на обезбедување на што е лесна и ефикасна надворешна животен стил.Да се биде повеќе од 15 години силно искуство во гас и електричната индустрија, JAL група е да стане еден од водечките производителот, со апарати за дома.Преносливост на енергија, заштеда на енергија и иновации се трите клучни елементи на CAMPLUX производи.CAMPLUX опсег е постојано проширување толку остро око надвор за квалитет, иновативни производи.CAMPLUX.Уживајте Во Отворено Живот!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите