.

.

Блаже Самостојна Скара со Светла (BLZ-5LTE2-ЛП-BLZ-5-CART), 40-инчен, Гас Пропан

Блаже Самостојна Скара со Светла (BLZ-5LTE2-ЛП-BLZ-5-CART), 40-инчен, Гас Пропан

мислење на клиентот:

DEN 1413.60
Достапност
Во достапна форма

Самостојна пропан гас скара. 304 од не ' рѓосувачки челик скара тело изградба. (5) фрлија нерѓосувачки челик горилници обезбеди 14,000 BTU секоја; задните инфраред режач оценет за 10,000 BTU.пламен палење обезбедува сигурен почеток; Пламен стабилизатори спречи одблесокот-up прозорци и да се создаде дури и готвење површината.Вкупната големина : 56.75 x 63.37 x 25.75 (H x W x D); 70,000 BTU.40-инчен Самостојна Гас Скара со Светла страна Блаже обезбедува висока вршење на луксузни скара по прифатлива цена.На тешки 304 од не 'рѓосувачки челик изградба во текот на скара тело обезбедува долготрајни и трајни апаратот додека импресивен екипа од не' рѓосувачки челик горилници нудат комерцијални квалитет режач кои вообичаено се наоѓаат на повеќе скапи скари.Интегрирани топлина зона сепаратори ви овозможи да се создаде различни бразилецот зони за директен/индиректен бразилецот кој е совршен за сè, од бифтек да се ребра, додека перфорирани пламен стабилизирање мрежи се направи одлична работа за да се намали одблесокот-up прозорци.Вклучени инфраред задните режач е оценет за 10,000 BTU да се обезбеди богатство на топлина за ниско, бавно готвење скара користење на факултативниот скара полнење (не се вклучени) при факултетот за внатрешни работи скара светла го осветлуваат скара површината за ден или ноќ бразилецот.На тешки нерѓосувачки челик скара кабинет има две врати и две странични полиците да обезбеди вредни складирање/првично простор, додека четири тешки заклучување casters овозможи лесно мобилност.Овој модул е дизајниран за употреба со пропан. (BLZ-5 LTE2-ЛП).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите