.

.

Милтон (S-210) 1/4 NPT М-Стил Спојка и Приклучокот за Полнење, (12-Парче)

Милтон (S-210) 1/4 NPT М-Стил Спојка и Приклучокот за Полнење, (12-Парче)

мислење на клиентот:

DEN 454.80
Достапност
Во достапна форма

ОСНОВНИТЕ ТЕКОВИ ГОЛЕМИНА : Сите 1/4" големината на телото воздух фитинзи. 1/4" NPT.Buna-N заптивки.KWIK-ПРОМЕНА : Заменлив/компатибилен со повеќето производители.Лесно притисни за да се поврзете.МАКСИМАЛНА : 40 SCFM. 300 PSI.Температури до 250 степени Ф КВАЛИТЕТ : Трајни месинг couplers.Случај прекалени челик приклучоци, галвански да се спротивстави на ' рѓа и корозија.М-СТИЛ КОМПЛЕТ ВКЛУЧУВА : (2) Женски Couplers, (8) Машки Приклучоци, и (2) Женски Приклучоци. (Милтон #715, #727, #728).Милтон (S-210) М-Стил Спојка и Приклучокот за Полнење, (12-Парче) на Овој пневматски 12-компјутер.Милтон (S-210) М-Стил KWIK-ПРОМЕНА спојка/plug воздух додаток комплет вклучува голем број на couplers, приклучоци и приклучоци со 1/4" основни проток големина (воздух ракување капацитет).Милтон М-Стил Kwik Промена couplers се изработени од месинг, додека М-Стил Kwik Промена приклучоци се направени на случај-појачани челик и се галвански да се спротивстави на ' рѓа.Оваа колекција на couplers и приклучоци : - Ќе осветленост со сите производители кои се во согласност со димензионални услови на воена спецификација МИЛИ-C-4109. - Понуди максимум струење на 40 стандард кубни метри во минута. - Понуди максимум до 300 фунти на квадратен инч. - Може да издржи макс температура од 250 степени Целзиусови.КОМПЛЕТ ВКЛУЧУВА : (2) 1/4" FNPT couplers (8) 1/4" MNPT приклучоци (2) 1/4" FNPT приклучоци Единствена Милтон Објект Дел #'s : #715 спојка (1/4" FNPT) #727 приклучок (1/4" MNPT) #728 приклучок (1/4" FNPT) на Овој пневматски 12-компјутер.Милтон (S-210) М-Стил KWIK-ПРОМЕНА спојка/plug воздух додаток комплет вклучува голем број на couplers, приклучоци и приклучоци со 1/4" основни проток големина (воздух ракување капацитет).Милтон М-Стил Kwik Промена couplers се изработени од месинг, додека М-Стил Kwik Промена приклучоци се направени на случај-појачани челик и се галвански да се спротивстави на ' рѓа.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите