.

.

Valvoline VV324 MaxLife Целосно Синтетички Мулти-Возило со Автоматски Менувач Течност, 1. quarts + Plews 55001 Lubrimatic Течност Четвртиот Пумпа, Одговара на Стандард Четвртиот Шишиња

Valvoline VV324 MaxLife Целосно Синтетички Мулти-Возило со Автоматски Менувач Течност, 1. quarts + Plews 55001

мислење на клиентот:

DEN 337.68
Достапност
Во достапна форма

Maxlife Atf Содржи Мешавина На Супериорен База На Масла И Уникатен Додаток На Пакетот За Помош Се Прошири На Животот На Преноси Со Над 75, 000 Милји.Тоа Е Формулиран За Да Се Зголеми Преносот Перформанси, Намалување На Пренос Носат, Како И Подобрување И Одржување На Мазна Менувањето На Подолг Од Конвенционалните Течности.Преку Креативност, Продуктивноста И Иновативноста - Овој Бренд Продолжува Да Се Развива Најдобрите Автомобилска Галантерија.Идеален додаток за додавање на течности за да се мали мотори, автомобили преноси и оски, фарма опрема, и индустриска опрема.Одговара на четвртиот големина шишиња и контејнери со традиционалните големина necks како најчесто се користи за моторно масло, ATF, опрема смазка - не се за употреба со широк-устата necks.Цврсти доводна цевка нема да навивам како флексибилни цевки се обезбеди поцелосна течност пренос. 17 инчи долго, 3/8 инчи дијаметар флексибилни штекер црево овозможува пристап до дури и тешко да се постигне пополни приклучоци и цевки.Valvoline Мулти-Возило (ATF) Целосно Синтетички Автоматски Менувач Течност 1 QTMax Life ATF содржи мешавина на супериорен база на масла и уникатен додаток на пакетот за помош се прошири на животот на преноси со над 75, 000 милји.Тоа е формулиран за да се зголеми преносот перформанси, намалување на пренос носат, како и подобрување и одржување на мазна менувањето на подолг од конвенционалните течности.Max Life ATF е компатибилен со нови и обновени преноси и ќе не празнина нов автомобил гаранции.Plews 55001 Lubrimatic Течност Четвртиот Пумпа, Одговара на Стандард Четвртиот Bottles Avoid хаос на промена од течности со нашето течење-слободен пумпа!Нашите Lubri Matic 55-001 Течност & Масло за Пренос Пумпа е едноставно и ефикасно решение за додавање на течности за да се мали мотори, автомобили преноси и оски, фарма опрема, и индустриска опрема, и е идеален за додавање на масло и други течности, како antifreeze, гориво, управувањето течност, или опрема смазка, да се мали мотори и морски пониски единици.Избегнувајте неуредна spills и да се расправаме пренесување на течности на вашиот мотор или друга опрема.На Lubri Matic 55-001 теми безбедно на четвртиот големина шишиња и контејнери со традиционалните големина necks како најчесто се користи за моторно масло, ATF, опрема смазка, сепак, тоа не е компатибилен со шишиња кои имаат прекумерно или широк-устата necks.На Lubri Matic 55-001 трансфери течност во 4cc е по мозочен удар.Одличен за тешко да се постигне места.Дали сте уморни од борење со вашиот просек рака пумпа, очајно се обидува да го собере во тесни простори и непријатна дупки и crannies?На Lubri Matic 55-001 вклучува долго, 17 инчен, 3/8 инчи дијаметар флексибилни штекер црево дека овозможува лесен пристап до тешко да се постигне пополни приклучоци и цевки.Беспомошна, цврста конструкција на влезот цевки гарантира дека нема мостови, или пречки ќе го задржи вашето течности од фрлаат непречено, и на влезот цевки нема да навивам како флексибилни цевки, да се обезбеди поцелосна течност пренос.Професионален квалитет кој може да смета.За над 40 години, Lubri Matic се развива и дистрибуција на супериорен подмачкување опрема, и ние сме горди да набавка на опрема за индустриски, хардвер, морски, автомобилската и земјоделските пазари, како и на многу индустрии да се бара професионална одделение мазива и penetrants.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите