.

.

Burndy YA28A7 Hylug Uninsulated Компресија Терминал, 2 Дупки, 4/0 ул. Диригент, 1.17 Ширина, 3.97 Должина (Пакување од 10)

Burndy YA28A7 Hylug Uninsulated Компресија Терминал, 2 Дупки, 4/0 ул. Диригент, 1.17 Ширина, 3.97 Должина (Пакување

мислење на клиентот:

DEN 1316.88
Достапност
Во достапна форма

Произведени од високо спроводливост, ковано алуминиум со тешки дебелина на ѕид.Електро-калај позлатен, обезбедува трајни долготрајна отпорност на корозија.Внатрешно beveled барел, обезбедува лесно кабел за вметнување.Ги исполнува UL486 B 90 степени C барања обезбедува квалитет на електрична двојна врска.Приклучок е јасно означен со жица големина, умре индекс, боја-код и соодветна број и локација на crimps.Тип YA-НА алуминиум калај-обложено компресија Hylug терминали се dual-отценети и дизајнирани за употреба на двете алуминиум и бакар проводници од #12 сол.Преку 2000 kcmil. 4-дупка влошки инхибираат конектор ротација и зголемување на областа за контакт.Тие се дизајнирани за тешки апликации на 35 KV.YA-НА терминали се prefilled со Penetrox и составуваат со боја-кодирани крајот капи.Алуминиум Hylug терминали се дизајнирани за постојан непроблематична електрични раскинување.Оксид инхибиција на соединение содржи homogeneously суспендирани метални честички да навлезат жици оксиди, воспостави електрични континуитет и форми херметички конекција.Колор-кодирани крајот капи е вметната во барел крајот.Ја спречува странски материјали од влегуваат и загадувачки на полнач пред употреба плус идентификува соодветна боја-кодирани умре за сигурна конекција. 3/8 Студ големина.Број на дупки во подлога : 2 1-5/8-инчи жица лента по должина.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите