.

.

Panduit HHL13-2N-5 Тандем Поставите Завртка се Повлечи, Две Дупка, Директно Јазик, #1 УЛ - 2/0, УЛ Бакар Диригент Големина Опсег, 1/2 Студ Дупка Големина, 1.75 Студ Дупка Проред, 9/16 Х

Panduit HHL13-2N-5 Тандем Поставите Завртка се Повлечи, Две Дупка, Директно Јазик, 1 УЛ - 2/0, УЛ Бакар Диригент

мислење на клиентот:

DEN 282.72
Достапност
Во достапна форма

Фрли од висока јачина отпорни на корозија бакарни легури за да се обезбеди премиум електрични и механички перформанси.Двојно поставите завртки обезбеди дополнителни жица secureness за употреба во тешки апликации.Широк жица спектар-преземање на способност минимизира инвентар барања.Внатрешниот притисок плоча обезбедува единствен стегање сила на диригент за премиум електрични перформанси.Внатрешни барел serrations дозволи за премиум жица се повлече-вон сила.Panduit нуди широк спектар на механички гкл, splices, и подели гром конектори погоден за широк спектар на електрична сите отпуштања користење на кодот диригент.Дизајниран да биде еднократно и инсталиран без посебна инструментално, Пан-Повлечи™ Механички Конектори обезбедување квалитет на перформанси, леснотијата на инсталација, и најниски инсталиран цена.Функционална информации за производот е означен директно на конектор, се олеснува идентификацијата, нарачување, и користење на механички конектор.Се вклучат широк жица спектар-преземање на способност за да се намали инвентар барања.Направени од високо сила, високи спроводливост electrolytic бакар и алуминиум легура материјали за да се обезбеди оптимална конективност за напојување и заземјување апликации.УЛ Наведени и АДС Уверение, како што е наведено.Пан-Повлечи Механички Конектори вклучуваат сплит гром конектори, бакар механички гкл, алуминиум механички гкл и алуминиум мулти-допрете конектори со јасни PVC изолација.Производите се достапни во печат и формирана, екструдиран и фрлија сорти на повеќе барел и јазикот конфигурации за да обезбедат решенија за различни напојување и заземјување потреби.Panduit нуди широк асортиман на Пан-Повлечи™ Напојување и Заземјување Конектори за да се задоволат потребите на клиентите и денес е апликација барања.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите