.

.

YIWANGO Месинг Круг Род 2 ПАРЧИЊА 500mm/19. 7inch H59 Стар Метал Бар Бакар Солидна Род Месинг Род (Димензии : Дијаметар 4mm)

YIWANGO Месинг Круг Род 2 ПАРЧИЊА 500mm/19. 7inch H59 Стар Метал Бар Бакар Солидна Род Месинг Род (Димензии

мислење на клиентот:

DEN 927.36
Достапност
Во достапна форма

Нов материјал, мазна, без брус, произволни нула сечење.Материјал : H59 Месинг Круг Род Бар.Добар во електрична спроводливост, термичка спроводливост, и други обработка својства.Дувачкиот се користи за декорација на нејзината светла злато - како појава.Карактеристики одлична еластичност и е мазна тече. 4 различни дијаметар за да choosefrom : Дијаметар : 3мм, 4mm, 5mm, 6mm.Должина : 500mm/19.7 инч. 2 ПАРЧИЊА.Широко се користи во Опрема вратило, моторни вратило, краток поддршка на вратило, вратило џеб модел, минијатурни оска, модел авион, модел на брод, модел автомобили.Примена : архитектура, медицински третман, машини, хардвер обработка, воздухопловството итн.Дувачкиот Круг Род Bar Specification : Суровини : Brass Model : H59 Component : Cu 57% до 60%, Pb Затегнувачка цврстина : σb(MPa):≥294 Elongation : δ10(%):≥25 Топла работна температура : 730~820℃ Annealing температура : 600~670℃Облик : Тркалезна Род Bar Color : Месинг Tone Size : 4 различни дијаметар за да choosefrom : Дијаметар : 3мм, 4mm, 5mm, 6mm.Должина : 500mm/19.7 инчен Пакет се Вклучени : 2 x Месинг Круг Род Bar The производ има целосна спецификација, добар пакување, чист бакар и добра правост.

Клучни карактеристики

Raw material:
Brass
Model:
H59
Component:
Cu 57% to 60%, Pb
Tensile strength:
σb(MPa):≥294
Elongation:
δ10(%):≥25
Hot working temperature:
730~820℃
Annealing temperature:
600~670℃
Shape:
Round Rod Bar
Color:
Brass Tone
Size:
4 different diameter for you to choosefrom
Length:
500mm/19.7inch
Package Included:
2 x Brass Round Rod Bar :
The product has complete specifications, good packaging, pure copper and good straightness. :

Им се допаѓа и на купувачите