.

.

Yifasy Полица Лагер Цреша Торта самолепливи Розова Фиока за Хартија Мебел Заштитник Повторување Деца Homeschooling Табела Детска Играчка Складирање Кутија 118x17.7 Инчен

Yifasy Полица Лагер Цреша Торта самолепливи Розова Фиока за Хартија Мебел Заштитник Повторување Деца Homeschooling

мислење на клиентот:

DEN 172.56
Достапност
Во достапна форма

Убав Дизајн : слатка цреша торта, бели цвеќиња со бебе розева позадина, оваа Цреша Торта Серија полица лагер ќе го подобрат вашиот простор со една симпатична изглед.Димензии : 17.7 инчи (45см широк) x 118 инчи (300cm долг), лесно да се намали и да се применуваат со мерка-и-намалување на мрежа за поддршка на хартија.Лесен за Употреба : самолепливи,отстранлив, само тргни надвор од лепило за хартија, а потоа се држи до било суво рамна површина; водоотпорен ПВЦ материјал, прашина-доказ, влага-доказ, анти-загадувањето,не се лизга, ги чистат со влажна крпа или сунѓер.Практичен Подарок Избор : DIY ентузијасти да се изгради прекрасна занает; прилично подарок за housewarming; користете го како подарок хартија за завиткување се тркалаат да се декоративни вашата моментална за роднини и пријатели; се направи вашите миленичиња куќа повеќе примамливо.Погодност : Зачувајте ги вашите пари, лесен и брз начин да се upgarde простор гледа како дома,кујна,продавница,канцеларија, училиште,изнајмување на куќа,ученичкиот дом.Голема за да се заштити површината и внатрешниот за вашиот нов/стар nightstands,bookcase,салон фиоки,гардероби,кабинети,вратите и ѕидовите, итн. 1.Големина : 17.7 инчен(45cm) широк x 118 инчен(3 метри) долго, 0.1 mm дебели(Поради рака-го направија за сечење, ве молиме оставете девијација од 3 до 6 см.)2.Материјал : ПВЦ хартија .Хартија Супстрат : ПВЦ смола. 3.Технологија на печатење : Вода-базирани мастило печатење.Површината Изработка : Текстура.4.Функција : самолепливи, водоотпорен, отстранлив.Заштита на мебел површината и внатрешниот,надградба на ѕидот е во потрага. 5.Примена : Сува и рамна површина.6.Пакет Inclued : 1 X Полица Лагер Roll ATTENTION : 1.Боја на ѕвонење може да се разликува поради светлина во собата, слики за на ѕид за повикување само.2.Купат доволно ролни во време за да бидете сигурни дека тие доаѓаат од иста серија за да се избегне боја разлика.3. Позадина ќе добиете може да има некои брчки на тоа, или и двете цели, но тоа не ефект во потрага по употреба на сува рамна површина.4. Методи на чување : се чуваат на ладно, суво и вентилирани место.Бидејќи од ПВЦ материјал, може да се стави тоа во таквите место да се отстрани винил мирис. 5. Доколку купите повеќе од два предмети, ние може да пакет на вашата цел во ЕДНА РОЛНА со toal должина ќе нареди заедно во една парцела.Но нашиот други склад во локална ќе испрати seperated се тркалаат.Инсталација : 1. Тоа може да биде поставен на било каква мазна, чиста и сува површина како полица, табла, дрво кабинет,фиока,ѕидови,прозорци,стаклени и така натаму.Тоа е најдобро да се применуваат на собна температура.2. Песок надолу нерамни површини пред да се држат.Чистење на големи површини со благ сапун и вода.3. Мерење на површината за да се покријат.Исечете го филмот во право големина, оставајќи околу 5cm екстра преклопување на сите рабови е beter.4. Излупете исклучување на подлога од хартија рамномерно со една рака, додека мазнење на филмот на површината.Со другата рака, од центарот до рабовите.За ова подобро е да користете мека крпа.5. Набори и воздушни меурчиња може да се отстрани со примена на светлина притисок од центарот на рабовите.Пирс тврдоглав меурчиња со игла и го притисне на воздухот надвор.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите