.

.

TuningPros LEDUHL-39M-WS8 Под Хаубата на Светлината LED Светилки Festoon 39mm, 8 SMD LED Бела 2-pc Сет

TuningPros LEDUHL-39M-WS8 Под Хаубата на Светлината LED Светилки Festoon 39mm, 8 SMD LED Бела 2-pc Сет

мислење на клиентот:

DEN 155.76
Достапност
Во достапна форма

Еден пар (сет од 2) Под Хауба Светлина Festoon 39mm LED Светилки ; Боја : Жолта. 100% сосема нов долготрајни LED; За DC 12 volts само.Овозможи ноќ возење за да биде побезбеден, дејствува како предупредување за полагање-од возила.Животен век до 100,000 часа.Шок Plug Може да бара на товар отпор за инсталација.Спецификации и Карактеристики : Еден Пар (Сет од 2) Под Хауба Светлина Festoon 39mm LED Светилки Тип и Боја : 8 SMD LED Бела 100% Сосема Нов Објект Долготрајни LED и Оптоварување Контакт База За DC 12 Volts Само Лесно да се Инсталира и Чисти Овозможува Ноќ Возење за да биде Побезбеден, Дејствува како Предупредување за Полагање-од Возила Животен Век до 100,000 Часа Итно "НА" Обезбедува Побрзо Времето за Одговор Од Блескаво Светилки Шок & Вибрации Отпорни и Инстант/Исклучување Време на Одговор.Plug & Play Тип Тековната влечење (приближно 180m A) Ниска Топлина и Ниска Потрошувачка На Сијалицата Боја е Транспарентен Јасно Кога Надвор и да покаже Жолта Боја Кога го Вклучите Може да Бара на Товар на Корозија(не се вклучени) за Инсталација или Dashborad Јачина на Светлината Ќе биде "За"(Бидејќи на LED Низок Отпор) **Оваа крушка најчесто се користат за водење на светлината, опашка светлина, да се претвори сигнал светлина, агол, светлина, стоп светло, Обратна светлина, кочница светлина, паркинг светлина, sidemarker, направете резервна копија на светлината, Куполата Светла, Табличка, од Страна на Маркерот Светла, мулти апликација итн.** Крстот Референца 39mm / 1.53(1 1/2) инчен го Замени 561 563 3424 3425 6411 6418 6423 6461 1w 5w ДЕ 38mm, 39mm, 40 мм (За повикување Само).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите