.

.

Надгради 194 LED Сијалица 6000K Белата 168 2825 W5W T10 Оптоварување 30-СМД 3014 Чипсети LED Замена Светилки Грешка Слободни за Автомобил Купола Мапата Табличка Светла, Pack of 4

Надгради 194 LED Сијалица 6000K Белата 168 2825 W5W T10 Оптоварување 30-СМД 3014 Чипсети LED Замена Светилки

мислење на клиентот:

DEN 383.76
Достапност
Во достапна форма

Пакет содржина : 4 парчиња 194 led сијалица, напон : DC12 V-24 V, моќ : 3 W, големина : 1.06 инчи (должина) 0.45 инчи (ширина). 30 парчиња висока моќност 3014 SMD led чипови по сијалица.Светлината Излез : Околу 900 lumens по сијалица. 360 Degree целосен приказ агол, со HD проекторот, 300 Percent+ посветла од оригиналот автомобил сијалица светлината.Најнови Дизајн со Canbus без Грешки : 194 LED сијалица не е грешка по инсталацијата на 90 Percent возила.Не-поларитетот дизајн, plug and play.Изградена во интелигентни IC да се оптимизира LED работи спречи краток спој.Енергија-заштеда на енергија и долготрајна за 50.000 часа.Примена : се Користи за вашиот дом светлина, мапата светлина, паркинг светлина, вратата учтивост светлина, табличка ознака светлина, багажникот товар светлина, од страна на маркерот светлина, plug and play директна замена за сите T10 оптоварување тип, компатибилен со 194, 2825, 168, 161, 175, 174, W5 W, итн.Пријателски По-Продажбата на Услугата : Ние ви обезбеди една 12-месечен производ налог.Ако имате било какви прашања, по добивањето на 194 led сијалица, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние ќе ви одговори на вашата порака во рок од 12 часа и да се реши проблемот за вас.Дел број : UST1030 SMD-ZS.Компатибилен со возило тип : Патнички Автомобил.Одговара тип : Универзална Одговара.Функција : Тип : T10/194 Напојување : DC12 V-24 V потрошувачка на Енергија : 3 W Број на LED компоненти : 30 парчиња висока моќност 3014 SMD led чипови Боја : Бела Lumens : 900 LM/1bulb Големина : 0.45x1.06inches Приклучок : Не-поларитетот дизајн, plug and play Услуга живот : повеќе од 50.000 часа Секоја светилка напојува со 30 парчиња висока моќност SMD LED светла. 6000k белата боја на светлина носи вашиот автомобил освежен нов изглед.Примена : се Користи за backup обратна светла.Пакетот Вклучува : 4 парчиња на супер светло T10/194 led светилки.Важно Известување!Ве молиме проверете ги вашите возила сопственици на manual (рачно) или оригинални сијалица да се потврди точниот сијалица големина ти треба пред ставање на ред.Може да-автобус грешка слободни за повеќето возила, но без грешки способност може да се ограничени на некои чувствителни возила.И ве молиме, имајте предвид овие направите резервни копии на светлината led светилки НЕМА да биде компатибилен со Malibu, Equinox и Кадилак XTS систем.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите