.

.

POWERTEC 110680 4 x 36 Инчи Пескарење Појаси | 80 Ронки Алуминиум Оксид Пескарење Појас | Премиум Sandpaper – 10 Парчиња

POWERTEC 110680 4 x 36 Инчи Пескарење Појаси | 80 Ронки Алуминиум Оксид Пескарење Појас | Премиум Sandpaper

мислење на клиентот:

DEN 342.00
Достапност
Во достапна форма

УПОТРЕБА : се Работи со асортиман на појас пескарење машини и апликации – обезбедување на тешки соголување и пескарење алатка за дрво, алуминиум, fiberglass, гума, пластика и обоени метали.ПРЕМИЈА ОДДЕЛЕНИЕ : Направен со нашите супериорен X-Тежина облечена подлога, отворен грб алуминиум оксид жито, и импресивен смола на смола врска која обезбедува долготрајни перформанси.ИЗРАБОТКА : Овие 4 x 36 Инчи пескарење ремени функција на топлина и влага отпорен материјал, и биле дизајнирани со стручно направена чини дека нема да се скрши под притисок.GRITTY : на Располагање во широк спектар на униформирани ронки - 40/ 60/ 80 / 100/ 120/ 150/ 180/ 240/ 320/ 400 Ронки.Големина : 80 Ронки | Стил : 10-PK Оваа premium pack 3 или 10 е дизајниран за да ви овозможи со ефикасна сет на долготрајни и високи перформанси, пескарење појаси.Направени со отворен грб Алуминиум Оксид (А/О) жито, тие дејствуваат како мулти-цел алатка најдобро се користи за дрво пескарење, обликување, соголување и дава мазна завршница на многу од вашето дрво апликации.Дополнително, овие појаси се работи исклучително добро со лајт и обоени метали, спојувајќи завари, fiberglass, пластика и гума.Секој појас flaunts Х-тежина облечена поддршка, и поседува силна смола на смола врска со добро стокмено шевовите за долготрајни резултати.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите