.

.

Drillco 5400A Серија на Високо-Брзински Челик Редовни Должина Завршувањето на Центарот за Сечење Крајот Мелница, Соголени (Светла) Финиш, 2 Flute, 30 Степени Хеликс, Плоштад Н?

Drillco 5400A Серија на Високо-Брзински Челик Редовни Должина Завршувањето на Центарот за Сечење Крајот Мелница,

мислење на клиентот:

DEN 658.80
Достапност
Во достапна форма

High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Weldon shanks функција круг месо тело со еден од повеќе станови изработени во страна за лесно индексирање и усогласување.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.Се користи за повеќе операции, се фрлам сечење и slotting, дупчење и профилирање, која може да се минимизира бројот на потребни алатки за да се заврши одредена работа.Drillco две-flute крајот мелница е напорниот работен центар алатка за сечење и може да се користи за повеќе операции, се фрлам сечење и slotting, дупчење и профилирање, која може да се минимизира бројот на потребни алатки за да се заврши одредена работа.Бидејќи ова крајот мелница има само две сечење на рабови, на flute е подлабоко и подолго од крајот фабрика со повеќе сечење на рабови, обезбедување на повеќе чип капацитет на носивост.На две-flute крајот мелница е идеална алатка за мелење операции кои се започне со фрлам намалување и, во принцип, тешки прекини, каде алатката е "закопан" во работата и чип отстранување е проблем.High-speed челик алатка е добра за повеќето општа намена апликација, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Соголени алатка карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и е погоден за широк спектар на апликации.Weldon месо тело функција круг месо тело со еден од повеќе станови изработени во страна за лесно индексирање и усогласување.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатка evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите