.

.

YG-1 E2160 Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon месо тело, Соголени (Светла) Финиш, 30 Сте Хеликс, 3 Флејта, 1.34375 вкупна Должина, 0.1875 Сечење Дијаметар, 0.25 месо те?

YG-1 E2160 Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon месо тело, Соголени (Светла) Финиш, 30 Сте Хеликс,

мислење на клиентот:

DEN 245.28
Достапност
Во достапна форма

Stub должината се зголемува силата на алатката, што го прави помалку веројатно да се пробие во работното парче.Три флејта обезбеди подобро чип-капацитет на носивост од четири флејта и пофини финиш од две, намалување на потребата за втор завршувањето намали во некои апликации.Центар-сечење дизајн му овозможува на крајниот мелница да се фрлам во материјал како вежба малку, а исто така вршење на конвенционалната површина мелење.Кобалт челик отпорен на триење и високо сечење температури, и има повисока хранат стапки од високо-брзински челик.Соголени (светла) алатки немаат дополнителни површински третман или обложување за избор на материјали.YG-1 E2160 соголени кобалт челик stub-должина на плоштадот носот крајот мелница има три флејта, центар-сечење на дизајнот, и на 30-степен хеликс агол за општа намена и обработка на голем број на материјали.Stub должината се зголемува алатка сила и го прави помалку веројатно да се пробие во материјалот се изработени.Тоа е најдобро да се користи кога длабочината на сечење е плиток.На крајот мелница три флејта обезбеди подобро чип-капацитет на носивост од четири флејта и пофини финиш од две.Тие ефикасно да се отстрани вишокот на материјал од сечење област и да се обезбеди трето сечење на работ да се создаде подобрена заврши дека може да се елиминира потребата за втор завршувањето намали во некои апликации.Алатката плоштад крајот создава остар, unrounded намалувања.Центарот за намалување на дизајнот е сечење на заби на крајот на алатка, така што може да се хранат во работното парче, како вежба малку.На 30-степен хеликс агол поддржува општа намена апликации.Тоа салда пониски агли "силни најсовремена за тешко-да-машински материјали со повисоки агли' зголемен сечење акција.Кобалт челик може да се работи на брзини побрзо и останува остра подолго од високо-брзински челик алатки, нудејќи отпорност на топлина и триење.Без облога или површински третман, оваа соголени алатка е погоден за голем број на материјали.Сечење дијаметар толеранција е + 0.0000 до - 0.0013".Алатката има Weldon месо тело.Крајот мелници се дизајнирани да се отстрани материјалот и да се создаде мулти-димензионална форми и профили.Тие имаат сечење на рабови по надворешен дијаметар и флејта дека отстрани чипови од сечење област и овозможи ладење на течности за да внесете.Ако топлина не е намалена ефективно, алатка е сечење на рабови ќе досадна и дополнителен материјал израстоци може да се случи.Бројот на флејта може да се движат од два до осум.Две-flute дизајни понуда најефикасен чип отстранување, но повеќе флејта обезбеди помазна заврши.На месо тело е крајот на алатката, што се одржа во место со алатка носителот или машина.Центарот за намалување на крајот мелници може да се создаде три-димензионални форми и профили, и да се фрлам слични намалувања на вежба малку.Не-центар-сечење на крајот мелници за апликации како што се периферните мелничката и завршна обработка, но не може да се направи фрлам намалувања.YG-1 произведува вежби, славини, на крајот мелници, и ротари инструментално.Компанијата, основана во 1981 година, е со седиште во Јужна Кореја и има U. S. канцеларија во Vernon Хилс, ИЛ.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите